Доступність посилання

ТОП новини

Канада розглядає санкції до порушників прав людини в Україні – діаспора


Євромайдан у Вінніпезі (Канада)
Канада глибоко стурбована подіями в Україні і розглядає всі можливі варіанти. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, реагуючи на застосування сили до учасників протестів в Україні. Таке формулювання, на думку президента Конгресу українців Канади Павла Ґрода, означає можливе запровадження санкцій до порушників прав людини в Україні. Українське питання раніше цього тижня на надзвичайному засіданні обговорював парламент Канади, де нині живе понад мільйон триста тисяч громадян українського походження. Павло Ґрод розповів Радіо Свобода більше про канадську політику щодо України:
Павло Ґрод
Павло Ґрод

– Всі політичні партії і члени парламенту одноголосно заявили, що вони підтримують Євромайдан і волевиявлення українського народу. Також ця дискусія входила у досить глибокі питання, наприклад, як конкретно Канада може допомогти в процесі євроатлантичної інтеграції України, також захист демократичних і людських прав українців. Члени парламенту також обговорювали і підтримували позицію Конгресу українців Канади, де ми пропонували 9 конкретних дій для канадського уряду.

– Чи в списку заходів, які Ви пропонуєте, є санкції до української влади?

– Є санкції до окремих осіб, які займалися порушенням людських прав. Це не є санкції до України, це не є загальні санкції до цілої влади, це є просто санкції, що будуть застосовані до окремих осіб.

– Наскільки об’єктивно Ви можете оцінювати події в Україні? Минулого тижня Ви були в Україні разом із міністром закордонних справ Канади. Чи Ви мали зустрічі з українськими урядовцями, представниками Партії регіонів? Адже можуть сказати, що Ви стали рупором української опозиції.

– Так, були зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою. Ми є свідками, що йдуть серйозні порушення людських прав. Це є дуже явно і очевидно. Просто треба дивитися на засоби масової інформації в Україні.

– Як Ви пропонуєте вирішувати долю Юлії Тимошенко? Про неї на Заході говорять менше останніми днями, але це важливе питання для України. Чи є у Вашому переліку й це?

– Звичайно. Заклики є і від української громади, і від цілого українського співтовариства, включно зі Світовим конгресом українців, що є на чолі, є постійні заклики, щоб звільнити політичних в’язнів. І на цьому канадський уряд постійно наголошує.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG