Доступність посилання

ТОП новини

Тягнибок: проект Держбюджету – подарунок від чорта


Київ – У Верховній Раді презентували проект Державного бюджету на 2014 рік. У разі ухвалення цього документа посилиться тиск на малих підприємців, збільшиться фінансування силових відомств та зменшиться низка соціальних виплат, що є порушенням законодавства, заявляють в опозиції. Водночас у Партії регіонів запевняють, що проект Держбюджету передбачає підвищення конкурентоздатності української економіки та прозорі механізми розподілу коштів. Депутати ухвалили рішення про можливість подання поправок до законопроекту до 8 січня 2014 року.

Верховна Рада розглядатиме проект Держбюджету­–2014 у січні наступного року. Про це заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. За його словами, такої згоди дійшли керівники фракцій на нараді у голови Верховної Ради Володимира Рибака.

«Як і передбачено регламентом, процедура розгляду законопроекту повинна відбутися у наступному році. Не раніше, ніж за два тижні, тобто, фактично, 16-го числа, ми можемо повернутися до питання розгляду законопроекту про державний бюджет у першому і другому читанні», – сказав Яценюк.

Водночас, за його словами, запропонований Кабінетом міністрів проект закону про Держбюджет суперечить рішенню Конституційного суду, оскільки передбачає припинення виплат афганцям та чорнобильцям.

Проект Держбюджету передбачає додаткове фінансування МВС – Тягнибок

У свою чергу лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявляє, що проект Держбюджету, обмежує деякі соціальні виплати, а також зберігає податковий тиск на малий та середній бізнес. Він пояснив, що ставка податку на прибуток зменшена на 1% замість 3%, передбачених у Податковому кодексі. Крім того, Тягнибок наголошує, що проект кошторису передбачає додаткові 21 мільярд гривень для Міністерства внутрішніх справ, тоді як фінансування армії зменшили на 2 мільярди гривень. Також збільшуються витрати на Міністерство доходів і зборів, але зменшуються витрати на Міністерство охорони здоров’я, зауважує лідер «Свободи».

Книжечка, майже 500 сторінок – це не подарунок нам від Святого Миколая, це від чорта подарунок
Олег Тягнибок
«Така немаленька книжечка, майже 500 сторінок – це не подарунок нам від Святого Миколая, це від чорта подарунок. Тому, що мало того, що там купа різних неточностей, купа різних пропозицій влади, щоб ми, голосуючи за цей законопроект, порушували і Конституцію, і закони України, так ще й маса цифр, які не відповідають одна одній», – наголошує Тягнибок.

Проектом бюджету на 2014 рік уряд вкотре робить всіх українців все більшими борговими заручниками, наголошує депутат від УДАРу Віктор Пинзеник. Він зазначає, що документ передбачає дефіцит у 59,5 мільярда гривень.

Тут немає ані «шкурняка», ані «ручняка» – Лук’янов

Натомість регіонал Владислав Лук’янов переконує, що запропонований Кабміном проект Держбюджету забезпечить підвищення конкурентоздатності української економіки й передбачає прозорі механізми розподілу коштів.

«Тут немає ані «шкурняка», ані «ручняка». Всі рішення, які будуть ухвалюватися щодо розподілу державних коштів та коригувань, будуть ухвалюватися гласно. Щоб отримати розуміння щодо макроекономічних показників, достатньо одного погляду. Якщо ви хочете подивитися детально по місту, чи по району, треба максимум дві години, щоб ознайомитися», – запевняє Лук’янов.

Кабінет міністрів пропонує Раді затвердити державний бюджет на 2014 рік із доходами 392,4 мільярда гривень та витратами 447,3 мільярда гривень.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG