Доступність посилання

ТОП новини

Україні купують квиток на війну? (Огляд преси)


Київ – Чим обернуться «російські обійми» для України? Прогнози в експерта газети «День» не дуже оптимістичні. Він вважає, що країна отримала передишку, яка в черговий раз відтерміновує реальну модернізацію економіки. Замість диверсифікації ризиків, Україна ще більше кооперується і зав’язується на Росії. Однак Віктор Янукович відчуває себе переможцем у зовнішньополітичних відносинах. Він, на думку експерта, розраховує на те, щоб в середині владної команди зробити перестановки і заспокоїти ситуацію. Якщо перестановки будуть, то вони будуть одночасно на кількох ділянках: хтось отримає місця в облдержадміністраціях, комусь віддадуть міністерські посади, хтось просто задовольниться економічними бонусами. Це зараз те, чим буде зайнята влада найближчим часом. Зокрема, група «Фірташа-Льовочкіна» не може щось виграти в цій ситуації, тому що вони скоріш за все програли в певних газових схемах, але за це їм має бути щось компенсовано, запропоновані інші бонуси. Що стосується «групи Клюєва», вона теж не має підстав претендувати на щось більше, ніж претендувала досі. А от для «Сім’ї», вважає політолог, будуть якісь новорічні подарунки в домовленостях українського та російського президентів. Про це наголошується в статті «Про що не сказав президент по ТБ?».

Отримані нові фінансові стимули від Москви можуть спровокувати неприємності для Києва у сфері високої міжнародної політики, стверджує тижневик «Коментарі». Видання пише, що українсько-російські домовленості, які відбулися 17 грудня, містять вказівку розпочати підготовку угоди про заміну зброї і військової техніки дислокованого в Севастополі Чорноморського флоту Російської Федерації. Підписана угода може змінити на користь Росії військово-політичну конфігурацію, яка склалася у Східній і Південній Європі. Адже розпочатий нині процес оснащення новими видами зброї, спрямованої на Туреччину і країни ЄС, російської військової бази Чорноморського флоту у Севастополі може привести українську сторону до зовсім несподіваних результатів. Стаття називається «Україні купують квиток на війну».

Якщо на медицину витрачається менш ніж 8,9% ВВП, то така медицина стає небезпечною для населення. В Україні ж за роки незалежності бюджет на охорону здоров’я становив 3% від ВВП. Тобто був утричі менший, ніж критичний рівень асигнування на потреби медичної галузі, встановлений міжнародними експертами. Для порівняння: у Німеччині бюджетні асигнування держави на медичну галузь 2012 року сягнули 260 мільярдів євро (10% від ВВП). Наслідок, як стверджує газета «Україна молода», – смертність на догоспітальному етапі в Україні виросла вдвічі. Закриваются протитуберкульозні та онкологічні відділення – при тому, що в країні епідемія туберкульозу та висока захворюваність на рак. Закривають лікарні та фельдшерські пункти, пологові відділення, знищують педіатрію. Докладніше з проблемою видання знайомить в статті «Колапс без наркозу».

А тим часом, як інформує газета «Сегодня», в держбюджеті на наступний рік на здоров’я і оборону українців грошей витратять менше, зате додадуть на пенсії і зарплати, а також на міліцію.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG