Доступність посилання

ТОП новини

Карпунцов: під закон про невинність учасників протесту не потрапили «Беркут» і посадовці


Валерій Карпунцов
Київ Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій. За нього проголосували у четвер 339 народних депутатів. Окрім того, цей документ передбачає, що всі кримінальні провадження щодо учасників акцій, відкриті з 21 листопада, підлягають закриттю, а затримані мають бути звільненими і вважатися такими, що не мають судимості. В інтерв’ю Радіо Свобода депутат від УДАРу Валерій Карпунцов заявив, що остаточне ухвалення документа залежить від президента.

– Кого саме стосується цей закон, чи під його дію підпадають спецпризначенці «Беркута», які били учасників акцій, особи під слідством, маються на увазі – Олександр Попов, Володимир Сівкович?

Ті, хто недобросовісно або ж злочинно виконував накази, не відносяться до тих людей, які вийшли на мирні акції
Валерій Карпунцов
– Ті особи, про яких Ви сказали, якраз не є учасниками мирних акцій протесту, отже, вони не підпадають під дію закону. Тим більше, не є учасниками акцій протесту і масових заходів ні «Беркут», ні ті, хто віддавав накази. Це посадові особи, службові, особи органів виконавчої влади: хтось з них недобросовісно або ж злочинно виконував накази, зловживаючи при цьому своєю владою. Вони не відносяться до тих людей, які вийшли на мирні акції протесу.

У нас були досить жорсткі дискусії з представниками Партії регіонів, бо вони хотіли, щоб ці особи потрапили під дію цього закону, і щоб у статті 1, де якраз говориться про учасників протесту і масових заходів, вони через кому хотіли написати: «дій і рішень, пов’язаних з акціями протесту і масових заходів». Але нам все ж вдалося отримати редакцію закону, яка стосується винятково постраждалих громадян, тих, хто потерпів від дій цієї влади.

– Якщо правильно розумію, йдеться в законі не про амністію, а саме про звільнення від кримінального переслідування учасників протесту?

Чому людина, яка нічого поганого не зробила і прийшла мирно висловити свій протест, повинна визнавати свою провину і нести відповідальність
Валерій Карпунцов
– Ні, ніякої амністії не може бути. І це була принципова позиція УДАРу, тому що амністія – це звільнення від покарання з нереабілітуючих підстав. В даному випадку, чому людина, яка нічого поганого не зробила і прийшла мирно висловити свій протест, повинна визнавати свою провину і нести відповідальність за дії, які вона не вчиняла, а в більшості була ще й постраждалою.

– Чи відомо, коли цей закон може підписати президент і відповідно коли він набере чинності?

– В даному випадку зараз всі механізми стосовно і підписання, і реалізації цього закону, на жаль, у сьогоднішньої влади. Президент може підписати і сьогодні, і завтра й при бажанні реалізувати. Але ж він може перевести в юридичну дискусію застосування цього закону, тоді вже буде зрозуміло, що влада не хоче цього.

Партії регіонів треба було показати, що вони працюють, а для опозиції головне було забезпечити захист прав громадян
Валерій Карпунцов
Напередодні під кінець дня, коли ми з десятої ранку були в баталіях, приїхали високопосадовці, наближені до президента і почали тиснути на своїх же однопартійців, щоб все ж таки редакції цієї не було. На щастя, нам вдалося знайти компроміс. І зрозуміло, що фракції Партії регіонів треба було показати, що вони працюють, а для опозиції головне було забезпечити захист прав громадян, які мирно прийшли висловити свій протесті і мирно хочуть змінити владу.


Бійці «Беркуту» при розгоні Євромайдану 30 листопада наздоганяли і били людей і на великій відстані від майдану Незалежності. Про це засвідчили і записи з камер спостереження на Хрещатику, 19а (будівля входу у метро, станція «Хрещатик»). Ця будівля розташована на відстані близько 400 метрів від майдану Незалежності.

Побиття «Беркутом» людей і за 400 метрів від майдану Незалежності (камери спостереження)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00
  • Зображення 16x9

    Ірина Гнатишин

    На Радіо Свобода – з 2013-го, на радіо взагалі – понад 10 років. Починала з ФМ-радіостанцій у Львові, продовжила – в Києві. Сім років працювала ведучою інформаційних програм на радіо «Ера». Люблю новини, особливо, якщо вони добрі!

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG