Доступність посилання

ТОП новини

Повалений Ленін буде єдиним досягненням Євромайдану?В Інституті Кеннана – представники різних регіонів України, Харкова, Рівного, Донецьку, Львова.

Харківчанка Оксана Нестеренко пояснює, українці вийшли на вулиці, бо інших методів не лишилось.

«Відповідно до Конституції України – джерелом права є народ. У нас пряма демократія, тож люди мають право виходити на мирні демонстрації. Тим більше, якщо не маємо шляху досягнути верховенства права у моїй країні», – каже професор юридичної Академії України імені Ярослава Мудрого.

Питання, що зробити Євромайдану, щоб влада почула людей – лишається відкритим.

«Я цю думку не обов’язково підтримую. Але схоже, що влада розуміє мову сили і мирні протести сприймає як прояв слабкості. Це не значить, що я закликаю до насильства, але про менталітет нашої влади варто задуматись», – говорить докторант Мерілендського університету Тарас Личук з Рівного.
Львів'янин, економіст Назар Холод, побивається, а якщо повалений Ленін так і лишиться єдиним сумнівним досягнення Євромайдану?

«Вивести на вулицю 100 000 людей і не досягнути нічого більшого ніж скинути Леніна – це просто колосальна витрата енергії. Думаю, що ніхто не був готовий до такого рівня протестів. Ні Янукович, ні опозиція», – говорить економіст.

Метью Рожанські, бачить два можливі сценарії розвитку подій. Перший – «класичний український» – проблему просто заговорять:

«Політики шукатимуть компроміс. Хтось з людей лишиться на майдані, хтось – піде. Наступають свята. Люди мерзнуть, не хочуть далі протестувати, весь цей час режим їх ігнорує, а наприкінці, можливо (!), вдається до косметичних змін і символічних жертв, які задовольнять ядро протестувальників і міжнародна спільнота буде триматись осторонь», – каже Рожанські.

Другий сценарій – більш екстремальний.

«Люди протестують і далі. І якщо режим спробує прибрати їх силою, це їх спровокує і тоді, як і 30 листопада та 11 грудня, громадськість обуриться», – говорить директор Інституту Кеннана.

Рожанські вважає, що і Майдан не закінчився, і для Януковича нічого не закінчилось після угод з Путіним.

«Україна щодня стає слабшою у ситуації, коли країна є залежною, коли постійно іде торг, пошук того, хто заплатить за Януковича. У короткотерміновій перспективі це дозволить йому вижити, але це не є ефективною стратегією на довгий час для нього самого».

Вуличні протести це тиск – який важко ігнорувати вважає Рожанські. Рівенчанин Тарас Личук погоджується і вважає, що зрештою облога влади дасть результат.

«Якщо Майдан навіть просто буде стояти, він досягне тієї критичної маси, коли змін вже не можна буде уникнути», – каже Личук.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG