Доступність посилання

ТОП новини

Народне об’єднання «Майдан» «очистить від Януковича країну» – резолюція (доповнено)


Київ – Євромайдан перетворюється у загальнонаціональну організацію Народне об’єднання «Майдан». Таку резолюцію ухвалили на Народному віче у столиці 22 грудня. Членами новоствореного об’єднання вже стала низка опозиціонерів, політологів, музикантів, журналістів, освітян. До них повинні долучитися мільйони українців, закликають політики. Натомість персональний склад Ради «Майдану», як і сам факт створення НОМу критикують опозиційні активісти, а також оглядачі.

Народне об’єднання «Майдан» – позапартійне громадянське об’єднання, з якого розпочнеться «всенародний похід за очищення України від режиму кримінальних окупантів», йдеться в резолюції Народного віча, яку зі сцени на Майдані Незалежності оприлюднив парламентарій від «Батьківщини» Олександр Турчинов.

«Сьогодні влада в державі протистоїть українському народові, тому вся Україна має стати єдиним Майданом, що очистить від Януковича нашу країну», – оголосив він перед голосуванням.

Поки що до складу новоутвореного об’єднання увійшли 37 осіб, серед яких, крім трьох лідерів опозиції, є депутати опозиційних фракцій, музиканти, письменники, політологи, журналісти і освітяни. У списку об’єднання є і Юлія Тимошенко.

Цей список відкритий. За словами лідера «Третьої республіки» Юрія Луценка, до новоствореної позапартійної організації «Майдан» мають записатися «мільйони тих, хто був, є і ще буде на Майдані».

Десять мільйонів членів цієї організації можуть змінити ситуацію в країні і повалити чинну владу
Юрій Луценко
«Десять мільйонів членів цієї організації, з десятьма мільйонами однакових значків, з десятьма мільйонами однакових думок у голові можуть змінити ситуацію в країні і повалити чинну владу», – сказав він.

Раді «Майдану» та її співголовам вже доручено розгорнути «широку мобілізаційну роботу з організації спротиву нинішньому режимові в усіх областях України та координації протестного руху по всій території України».

«Навесні ми маємо забезпечити територією свободи Центральну Україну, влітку територія свободи дійде до Криму», – конкретизував Юрій Луценко.

Вимоги об’єднання «Майдан»

Незважаючи на те, що новостворений «Майдан» є позапартійним, він все ж має політичні вимоги. Серед них відновлення політичного балансу в Україні і нова Конституція, перераховував один із лідерів опозиції Арсеній Яценюк.

Народ України повинен сказати своє слово про нову українську Конституцію
Арсеній Яценюк
«Народ України повинен сказати своє слово про нову українську Конституцію, яка має бути Конституцією 45 мільйонів громадян. Парламент повинен представляти волю українського народу, де президент не буде царем, а український народ повинен отримати право відправляти такого президента у відставку. Український уряд повинен не тільки навчитись розмовляти українською, але і думати по-українськи», – наголосив політик.

План змін, за словами Арсенія Яценюка, має також включати ухвалення нового європейського закону про прокуратуру, «де прокурор незалежний і судить по закону, а не по поняттям», перетворення міліції у підзвітну територіальній громаді структуру, знищення корупції в суддівському корпусі, включно з заміною всіх корумпованих суддів, а також новий Податковий кодекс та якісну освіту.

Зі свого боку, представники Громадського сектору Євромайдану у своїй заяві наголосили, що один з принципів, на яких має базуватися створення громадського руху, – це висунення «Майданом» єдиного кандидата на посаду президента, який візьме зобов’язання підписати угоду про асоціацію з ЄС і який зможе реалізувати озвучену на Майдані програму зміни системи.

На Народному віче також оголосили, що Новий рік та Різдвяні свята зустрічатимуть на Майдані

Резолюція Народного Віча «Про заснування Народного об’єднання «Майдан»

Протягом останнього місяця мільйони людей з усієї України взяли участь у мирному повстанні проти режиму Януковича, у боротьбі за свої права та свободи, за гідне європейське майбутнє для своїх дітей та для всієї України.

Обираючи винятково мирні та ненасильницькі методи боротьби, ми були свідомі того, що буде дуже важко отримати швидкий результат у протистоянні з озброєним до зубів кримінально-бандитським режимом. Ми були, є і надалі готові до тривалої боротьби, до того, що Майдан стоятиме й боротиметься рівно доти, доки Янукович не почує голосу мільйонів.

Майдан – це постійно діючий осередок спротиву. Це – наш мобілізаційний пункт, звідки розпочався всенародний похід за очищення України від режиму кримінальних окупантів. Це і є наша Вільна Україна, територія, яка вже непідвладна Януковичу.

Сьогодні влада в державі протистоїть українському народові, тому вся Україна має стати єдиним Майданом, що очистить від Януковича нашу країну.

З цією метою та з метою подальшої координації нашої діяльності, її поглиблення та розширення, ми, учасники Народного віча, вирішили:

1. Заснувати Народне об’єднання «Майдан», до складу якого можуть входити політичні партії, громадські організації та українські громадяни.

2. Затвердити наступний персональний склад Ради «Майдану»:

Тарас Бойків
Олексій Гарань
Василь Гацько
Андрій Дзиндзя
Ігор Жданов
Андрій Іллєнко
Ірена Карпа
Сергій Квіт
В’ячеслав Кириленко
Ігор Коліушко
Віталій Кличко
Руслан Кошулинський
Іван Крулько
Руслана Лижичко
Ігор Луценко
Юрій Луценко
Марія Матіос
Андрій Мохник
Андрій Парубій
Валерій Пацкан
Олег Осоховський
Сашко Положинський
Петро Порошенко
Віталій Портников
Сергій Рахманін
Єгор Соболєв
Сергій Соболєв
Олександр Сушко
Вікторія Сюмар
Борис Тарасюк
Юлія Тимошенко
Олександр Турчинов
Олег Тягнибок
Валерій Чалий
Тетяна Чорновол
Рефат Чубаров
Віктор Чумак
Зорян Шкіряк
Єлизавета Щепетільникова
Арсеній Яценюк

3. Обрати співголовами Ради «Майдану» Сергія Квіта, Руслану Лижичко, Віталія Кличка, Юрія Луценка, Юлію Тимошенко, Олега Тягнибока та Арсенія Яценюка.

4. Доручити Раді «Майдану» розгорнуту широку мобілізаційну роботу з організації спротиву нинішньому режимові в усіх областях України та координації протестного руху по всій території держави.

м. Київ 22 грудня 2013 року


Критики Народного об’єднання «Майдан»

Тим часом персональний склад Ради «Майдану», як і сам факт створення Народного об’єднання «Майдан» (НОМ) розкритикували деякі опозиційні активісти, а також оглядачі. Зокрема, вони звертають увагу на відсутність у складі НОМу коменданта Євромайдану Андрія Парубія, а також деяких відомих опозиційних політиків, зокрема, Лесі Оробець і Анатолія Гриценка. Сам Гриценко у своєму блозі на «Українській правді» зауважив, що у Раді «Майдану» забагато політиків. На його думку, мало б бути втричі менше представників партій та більше – представників громадського корпусу та моральних авторитетів суспільства. Водночас Анатолій Гриценко підкреслив, що підтримує оголошений склад Ради «Майдану».

«Євромайдан затвердив склад Ради, значить, вона отримала мандат від народу і тепер має працювати – виробляти стратегію, тактику, плани дій, організовувати протестні акції», – зауважив народний депутат.

А блогер Карл Волох наголосив у коментарі Радіо Свобода, що у Майдану повинен бути один-єдиний лідер. І створенням Народного об’єднання «Майдан» опозиція фактично погодилась із закликом президента Віктора Януковича не поспішати і почекати до виборів 2015 року, вважає Карл Волох. При цьому він запитує: «Що завадить черговому Підрахую оголосити, що переміг «чинний президент» із результатом 51%?» Блогер називає резолюцію народного віче 22 грудня панахидою Євромайдану.

«Вони ж (лідери опозиції – ред.) мають щось сказати. Просто закликати «йдіть додому» їм незручно. От вони ухвалили рішення, відмазалися і злили весь протест. Сьогодні це була панахида за Майданом. Люди там відсвяткують Новий рік, буде дуже весело. Через два тижні люди розійдуться і залишаться дірки в асфальті. Те, що ми отримали у неділю – абсолютно протилежний очікуваному результат, який показав владі, що їй абсолютно немає чого боятись. Можна будь-як фальсифікувати вибори, будь-як ігнорувати волю народу, нічим серйозним для влади це не закінчиться», – оцінює він.

Лідери опозиції ухвалили рішення, відмазалися і злили весь протест. Сьогодні це була панахида за Майданом. Люди там відсвяткують Новий рік, через два тижні розійдуться
Карл Волох

У даній ситуації, додає блогер, не варто було сподіватись повалити президента Януковича з посади. Його треба було схилити до таких переговорів, щоб президент усе ж пішов на суттєві поступки Євромайдану і у протесту виявилися вагомі результати. За прогнозом Карла Волоха, тепер на євромайданівців та інших українців чекає таке ж розчарування, яке було після Помаранчевої революції.

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG