Доступність посилання

ТОП новини

Філарет: Митний союз – найбільша небезпека 2014 року для України


Глава УПЦ Київського патріархату Філарет
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет
Росія має імперіалістичні наміри і хоче знову приєднати до себе Україну, Білорусь, Молдову, Казахстан, Вірменію. Про це «Українському тижню» заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

«Що дає нам Європа? Насамперед вона зберігає українську державність. Усі країни, які входять до ЄС, є незалежними. Україна, якщо буде в Європейському союзі, збереже свої державність і суверенітет. Якщо ж долучиться до Митного союзу, до євразійського простору, втратить їх. Росія має імперіалістичні наміри, хоче знову приєднати до себе Україну, Білорусь, Молдову, Казахстан, Вірменію, створити імперію. Українці туди не хочуть», – пояснив Філарет.

За його словами, це не значить, що українці є ворогами Росії.

«З нею нас багато що поєднує, але ми бажаємо бути самостійними, незалежними і приєднуємося до кращого, а не до гіршого», – сказав Філарет.

У 2014 році, на думку голови УПЦ КП, найбільшою небезпекою для України є входження в Митний союз.

«Яким чином цього не допустити? Як народ стоїть сьогодні на Майдані, так і повинен стояти до кінця. Він переможе. Якщо суспільство чогось не хоче, його силою довго не втримаєш. Це не значить, що серед українців немає тих, хто хоче єднатися з Росією. Проте Україна загалом, не тільки її Захід, а й Схід, хоче до Європи. Тому ми переможемо», – заявив Філарет.
XS
SM
MD
LG