Доступність посилання

ТОП новини

Владу України закликають протидіяти проявам помсти активістам і журналістам


Місія США в ОБСЄ закликає владу України запобігти подальшим нападам на журналістів і громадських активістів і розслідувати здійснені напади. Заяву місії виголосив посол Деніел Баєр, мовиться в повідомленні на сайті посольства США в Україні.

«Уряд України, включно із президентом Януковичем і всіма міністрами, повинен дотримуватися своїх зобов’язань у рамках ОБСЄ і публічно заприсягтися не толерувати помсти активістам і журналістам й підкріпити таку обіцянку діями, у тому числі розслідуванням і покаранням винних у такого роду огидних злочинах», – заявив Баєр.

Він нагадав, що Сполучені Штати, як і багато інших країн, «були глибоко збентежені, довідавшись про звіряче побиття української активістки і журналістки Тетяни Чорновол» вночі 25 грудня. «Кількома годинами раніше Чорновол, яка критично висвітлювала можливе нецільове використання урядом державних ресурсів, виставила на своєму блозі фотографії резиденції, як вважається, члена уряду Януковича. Знімки скривавленого і понівеченого обличчя Чорновол, кинутої нападниками у придорожньому кюветі, є суворим нагадуванням про те, яку ще роботу нам належить виконати, щоб запобігти в майбутньому таким випадкам на просторі ОБСЄ», – мовиться в заяві.

У місії наголошують, що побиття Чорновол виглядає «елементом системи помсти, що вимальовується, проти тих, хто організовував, брав участь або прихильно висвітлював виступи Євромайдану, здійснюючи таким чином свої основоположні права на свободу слова і зібрань».

Тетяну Чорновол побили в ніч на 25 грудня. Спочатку цю справу правоохоронці розслідували як «хуліганство», але потім перекваліфікували її на «заподіяння тяжких тілесних ушкоджень». Міліція повідомила про затримання, а згодом арешт п’яти підозрюваних у цій справі. Ще одного підозрюваного в причетності до побиття розшукують.

Україна цього року головувала в ОБСЄ.
XS
SM
MD
LG