Доступність посилання

ТОП новини

Теракти у Волгограді свідчать про провал спецслужб Росії?


На місці вибуху в тролейбусі, Волгоград, 30 грудня 2013 року
Москва – Новий теракт у російському Волгограді. У понеділок вранці там був підірваний тролейбус. Не менш як 14 людей загинули, 28 поранені. Жертвами теракту, що стався напередодні на залізничному вокзалі в цьому ж місті на півдні європейської частини Росії, стали 17 людей, 45 були поранені. Суперечлива інформація надходить про те, чи був вибуховий пристрій у тролейбусі закладений заздалегідь, чи підрив здійснив терорист-смертник.

Новий вибух стався в понеділок вранці в час пік у рейсовому тролейбусі на жвавій вулиці Волгограда біля Качинського ринку. Вибуховий пристрій спрацював за декілька десятків метрів від зупинки на початку дев’ятої години ранку – очевидці розповідали, що чули гучний звук, потім помітили спалах. Це вже другий вибух у Волгограді за останні дві доби і третій за останні два місяці.

Головний редактор агентства «Кавказький вузол» Григорій Шведов в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що перші теракти у Волгограді відбулися не в жовтні цього року: 7 серпня 2013-го і навесні 2011 року вже були подвійні підриви в місті на Волзі. Але на це не було звернуто достатньо уваги, зазначив Шведов.

Це виклик, це демонстрація того, що російські правоохоронні органи не в змозі забезпечити безпеку
Григорій Шведов
«Я думаю, що це виклик, це демонстрація того, що російські правоохоронні органи не в змозі забезпечити безпеку, навіть якщо спростовується відоме правило і бомба падає другий раз в епіцентр вибуху. Я думаю, що другий за останній час вибух у Волгограді, вибух у П’ятигорську – це все здійснення вказівки Доку Умарова, що потрібно інтенсифікувати напади на цивільні об’єкти або почати напади на цивільні об’єкти після мораторію. Я думаю, що в першу чергу потрібно турбуватися про Олімпіаду в Сочі», – зазначає Григорій Шведов.
На місці вибуху в тролейбусі, Волгоград, 30 грудня 2013 року
На місці вибуху в тролейбусі, Волгоград, 30 грудня 2013 року

Системний тероризм і Олімпіада

Системний тероризм, пов’язаний із сочинською Олімпіадою, вбачають у вибухах у Волгограді експерти з безпеки. Політолог Олексій Малашенко звертає увагу і на регіон – південь Росії, і на те, що об’єктами терористів стає транспорт.

«Коли був перший теракт, той автобусний, хотілося б розглядати це як епізод, – каже він. – До речі, я комусь казав, що якщо це повториться, то вже можна буде називати це якимось системним передолімпійським тероризмом. І ось це зараз не тільки підтверджується – це навіть підтверджується подвійно. Звертає на себе увагу те, що це в одній і тій же області, раз, а по-друге, що удар завдається по транспорту. Самі розумієте, що напередодні Олімпіади ось такі міркування, які, звичайно, багатьом спадають на думку, – це не найкраще».

Голова Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков заявив, що ніяких додаткових заходів безпеки після волгоградських терактів у Сочі запроваджувати не планується.

Ніяких додаткових заходів безпеки у зв’язку з терактами у Волгограді робитися не буде
Олександр Жуков
«Що стосується Олімпійських ігор у Сочі, то всі необхідні заходи безпеки передбачені, ніяких додаткових заходів безпеки у зв’язку з терактами у Волгограді, я думаю, робитися не буде, тому що і так все, що необхідно, зроблено», – сказав Жуков.

Вибух у волгоградському тролейбусі стався менш ніж через добу після теракту на міському вокзалі. Розслідування цього вибуху теж йде повним ходом, але досі багато чого залишається неясним. Увечері в неділю співробітники поліції стали схилятися до версії, що вибух здійснив чоловік, поряд з яким проходила дівчина – саме її останки стали приводом для первинної версії про жінку-терористку. Влада Волгоградської області, яка після недільного теракту оголосила траур із 1 по 3 січня, вже змінила своє рішення. П’ять днів жалоби починаються з 30 грудня.
Момент вибуху на вокзалі у Волгограді, 29 грудня 2013 року
Момент вибуху на вокзалі у Волгограді, 29 грудня 2013 року

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG