Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підписав «поліцейські закони»


Київ – Президент Віктор Янукович підписав усі закони, які були проголосовані парламентом 16 січня підняттям рук. Як повідомляє прес-служба глави держави. Представники влади припускають, що ці закони можуть бути як одразу застосовані на практиці, так і переглянуті. Між тим, експерти припускають, що за допомогою репресивних законів влада тиснутиме на найактивнішу частину своїх опонентів.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак запевняє, що ухвалені підняттям рук закони не переглядатимуться. Опозиція та громадські активісти розцінили ці законодавчі ініціативи як спробу запровадити в Україні репресивно-поліцейську державу і вимагали від президента не підписувати відправлені йому закони.

Стурбованість з цього приводу висловили Європейський союз та Сполучені Штати.

У відповідь МЗС України закликало іноземні держави та іноземні інституції не втручатися у внутрішні справи України. Про це йшлося під час зустрічі міністра закордонних справ Леоніда Кожари та першого віце-спікера Ігоря Калетника із послом США Джефрі Паєттом та очільником представництва ЄС в Україні Яном Томбінським. У МЗС також стверджують, що ухвалені парламентом закони відповідають європейським нормам. Про європейськість законодавчих новацій каже й один із їхніх авторів, депутат-регіонал Вадим Колесніченко.

Удосконалений механізм репресій – відповідь на протести

Між тим, інший автор законів, депутат-регіонал Володимир Олійник припускає, що окремі норми документа можуть бути переглянуті й закликав опозицію та учасників акцій протесту до переговорів.

Проте політтехнолог Сергій Гайдай вважає, що чинну владу до перегорів може змусити лише страх перед наростанням протестів. Натомість за допомогою нових законів вона хоче застосувати репресії проти учасників акцій протесту.

Зараз перше – це інформаційна війна проти опозиції та Майдану
Сергій Гайдай
«Був лише один план – придушити. Зараз перше – це інформаційна війна проти опозиції та Майдану. А оцими законами репресивним органам дали дуже швидкий і безпроблемний механізм індивідуальних репресій. Вони проаналізували всі проблеми, і тепер у влади є інструмент для боротьби з усіма небезпеками, які були виявлені в ході акцій протесту», – зазначає експерт.

Сергій Гайдай стверджує, що влада прагне не порозуміння, а придушення протестів. Натомість, на думку політолога Вадима Карасьова, влада не піде на широкомасштабні репресії, а скористається ухваленим законом для переслідування найактивніших учасників акцій протесту.

Не думаю, що влада може втілити ці закони в життя, як це зробили Лукашенко або Путін. Нема такого ресурсу у влади тай країна інша
Вадим Карасьов
«Я не думаю, що влада може втілити ці закони в життя, як це зробили Лукашенко або Путін. Нема такого ресурсу у влади тай країна інша. Але якось психологічно тиснути, збити активність, «попресувати» – не репресувати, а саме «попресувати» –– оце влада й намагається зробити», – вважає він.

Проголосовані 16 січня підняттям рук закони істотно обмежують право українських громадян на протест, запроваджують кримінальну відповідальність за наклеп та спрощують процедуру позбавлення депутатського імунітету.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG