Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликав владу Януковича скасувати антидемократичні закони


Брюссель – Голови міністерств закордонних справ країн ЄС своєю спільною заявою у понеділок висловили занепокоєння у зв’язку з ухваленим в Україні пакетом обмежувальних законів. Вони звернулися до влади з вимогою їх переглянути. Зокрема, з огляду на насилля на Євромайдані європейські дипломати торкнулися теми санкцій і звернули увагу влади й опозиції в Україні на необхідність виходу з кризи шляхом переговорів та стриманості.

Низка законів, ухвалених в Україні минулого четверга, викликала спільну реакцію європейських дипломатів, які розглянули ситуацію в Україні навіть попри те, що цього питання в порядку денному не було.

«Рада міністрів висловлює глибоку стурбованість у зв’язку із законами, ухваленими Верховною Радою 16 січня за сумнівних процедурних обставин. Ці законодавчі акти значно обмежують основні права громадян України на об’єднання, свободу преси і серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства», – сказано в сьогоднішній підсумковій заяві.

Владу України закликали до перегляду цих законів та приведення їх у відповідність із європейськими та міжнародними зобов’язаннями держави. Саме на це звернув увагу Євросоюз і закликав відреагувати якнайрішучішим чином Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції.

«Це найпотужніший пакет репресій, який ухвалював будь-який парламент країни Європи за останні десятиліття, – заявив він, ідучи на засідання Ради міністрів ЄС. – Те, що сталося вчора, є наслідком цього кроку. Ці репресивні закони змінюють ситуацію щодо України. Тож особливо нам треба реагувати на цей пакет репресій, який ухвалили минулого четверга».

Голова зовнішньополітичного відомства Великої Британії Вільям Гейґ приєднується до думок свого шведського колеги.

«Я також вважаю, що це була серйозна помилка – запровадити більші обмеження на діяльність опозиції та інші заходи, що були здійснені останнього тижня, – пояснює він. – Йдуть розмови про переговори, що мали б розпочатися у Києві між партіями. Ми це вітаємо, але я шкодую щодо насильства, яке сталося останньої ночі», – зауважив Гейґ.

Судитимемо Януковича по його справах, а не словах – Сікорський

Тим часом європейські оглядачі звертають увагу і на критику бездіяльності ЄС, яка наростає серед учасників Євромайдану. Чимало закликів накласти санкції на режим Януковича продовжує лунати як з боку української громадськості, так і з боку опозиційних політиків.

Під час переговорів міністрів щодо України порушували й питання санкцій. Це підтвердив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

«Я вважаю, що настав час сказати абсолютно ясно, що можливість (санкцій ЄС щодо України) принаймні не виключена. Це важливо зауважити, бо коли щось стається і це йде врозріз із лінією, якої ми очікували, якщо є деякі порушення національних зобов’язань або, точніше, застосування сили, то мають обов’язково бути якісь наслідки. Я про це голосно заявив, як і дехто з інших колег», – зазначив литовський дипломат.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, зі свого боку, зауважує, що зміни до закону, які суперечать правам людини в Україні, ще й «зводять цю державу зі стежки інтеграції з Європейським союзом». «Вони не відповідають духові угоди про асоціацію, яка за польського головування в ЄС була з Україною парафована», – зауважує дипломат і додає, що з тривогою стежить за подіями в Києві та інших містах.

«Очевидно, що відповідальність за такий розвиток подій лежить на владі, бо саме вона має найсильніші інструменти впливу на них. З огляду на те, що президент Янукович вчинив останніми тижнями, ми оцінюватимемо його роботу вже не на основі слів, а виключно базуючись на його діяннях», – зазначає польський міністр.

У підсумковій заяві, ухваленій після засідання європейських дипломатів у Брюсселі, також ідеться про те, що ЄС дуже стурбований останніми подіями в Україні і закликає всі зацікавлені сторони через діалог шукати демократичне вирішення нинішньої політичної кризи. Міністри вкотре закликали всі сторони проявляти стриманість, а владу – повністю поважати і захищати право людей на мирні акції протесту.

«Усі випадки насильства повинні бути належним чином розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності», – закликали у Брюсселі голови європейських дипломатичних відомств.

Дивитись коментарі (18)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG