Доступність посилання

ТОП новини

Руслана у Брюсселі: «Європо, зупини криваві дії Януковича»


Брюссель – Громадський діяч і співачка Руслана Лижичко закликала європейських політиків негайно накласти санкції на режим президента Януковича, зокрема заморозити всі їхні рахунки в банках ЄС. На імпровізованому Євромайдані у Брюсселі під стінами Європарламенту та на зустрічах із місцевими політиками переможниця «Євробачення» (2004 рік), яка стала символом українського проєвропейського протистояння, надіслала чіткий сигнал: допоможіть не допустити диктатури в Україні.

«В Європу я завжди приносила пісні. Сьогоднішнє моє завдання – принести сюди максимально позитивний імідж України», – сказала Руслана, виступаючи перед велелюдним мітингом на Люксембурзькій площі перед Європарламентом. Вона, зокрема, закликала співдружність використати свої антикорупційні закони та методи боротьби з відмиванням грошей для оприлюднення корупційних рахунків представників української влади. «Вони нас тягнуть в інший «союз», а гроші тримають у банках європейської співдружності», – зауважила співачка.

«Україна – це Європа», «Допоможіть Україні – санкції проти Януковича», «Європо, менше слів, більше дій» – озброївшись цими та іншими гаслами й прапорами, маніфестанти розпочали мітинг співом українського гімну. На зустріч із українцями, що прибули не лише з бельгійських міст, але й із Франції, Люксембургу та Німеччини, вийшла низка європейських політиків. Тунне Келам, парламентар від Естонії, сказав Радіо Свобода, що не міг зробити інакше.

«Це надзвичайна маніфестація солідарності, захисту верховенства права та розширення Європи на схід, – зазначає він. – Як на мою думку, це життєво важливо не лише для України, а й загалом для всієї європейської співдружності».
Мітинг солідарності з українським Євромайданом із участю Руслани
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Ми, естонці, не шкодуємо, що є членами ЄС і хотіли б, щоб і українці приєдналися до нас, додає євродепутат. В акції солідарності з українським Євромайданом також взяли участь європарламентарі від Польщі Павел Коваль, Кшиштоф Лісек, Павел Залевські, німці Міхаель Ґалер та Ребекка Гармс, представниця Ірландії Майрід МакГіннес.

«Настав час для санкцій» – Анрі Малосс

Дещо пізніше, виступаючи на пленарному засіданні Європейського комітету з економічної та соціальної політики, Руслана звернулася до ЄС по допомогу українцям, які «не хочуть пожежі, не хочуть крові, бо українці – це мирна нація».

Потрібні санкції: Захарченко, Клюєв, Азаров й інші урядовці. Зупинивши їх, ви допоможете зупинити Януковича
Руслана
«Європо, допоможи, будь-ласка, зупинити криваві дії Януковича. Як це зробити? Нам потрібні санкції – у будь-якій формі, у будь-який спосіб. Навіть резолюція, навіть спроба чи заявка, що може бути фінансова перевірка активів команди Януковича, членів уряду, що віддавали ці накази. Захарченко, Клюєв, Азаров та інші урядовці. Зупинивши їх, ви допоможете зупинити Януковича. Ми не можемо дивитися на ту диктатуру, яка відбувається в Україні», – заявила Руслана, яка згодом мала зустріч ще й із головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

Ідею санкцій підтримав і голова Європейського комітету з економічної та соціальної політики Анрі Малосc.

Настав час для дій, для накладення санкцій на насильницький режим України
Анрі Малосc
«Щось надзвичайне відбувається в Києві, тож нам не можна залишатися байдужими, – заявляє він. – Гадаю, що лідери Європейського союзу повинні продемонструвати більше співчуття та більше дій. Настав час для дій, для накладення санкцій на насильницький режим України. Не можна вичікувати й тільки говорити».

А на думку німецького парламентаря Міхаеля Ґалера, той факт, що відстоювати свободу й справедливість «на барикади» вийшли не лише опозиційні політики, а й громадянське суспільство, діячі культури й співаки – це свідчить, що все українське суспільство організувалося проти репресивних структур і потребує дієвої підтримки з боку Євросоюзу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG