Доступність посилання

ТОП новини

Президент Янукович не їде в Давос, де українці протестуватимуть проти влади


У швейцарському Давосі починаються чергові щорічні збори Всесвітнього економічного форуму. Організатори події люблять наголошувати на унікальній концентрації найвпливовіших міжнародних діячів, які збираються на кілька днів у засніженому в цю пору гірському селищі. Президента України у Давосі не чекають, але українське питання цього року, ймовірно, викликатиме більше стурбованості, ніж зазвичай.

«Це буде захоплююча зустріч», – обіцяє Клауc Шваб, засновник і директор Всесвітнього економічного форуму, і каже, що ця щорічна зустріч буде «відмінною від попередніх тому, бо не буде затьмарена лише якоюсь однією кризою».

Минулого року найбільшою темою обговорень у Давосі була криза євро, але й цього року криз не бракує. До загального списку надзвичайних ситуацій додається Україна, проте думку найвищого українського посадовця у Давосі не почують. Віктор Янукович і раніше мав порівняно обмежені програми залучення до заходів Всесвітнього економічного форуму, а цього року на нинішніх зборах його не буде взагалі.

Обговорення перспектив української економічної й політичної ситуації окремо заплановане на одній з сесій передостаннього дня зборів. Згідно з попередніми планами, обговорення вестиме позафракційний український парламентар Петро Порошенко, і, напевне, там виступатиме прем’єр-міністр Микола Азаров.

Протести

Тим часом українські активісти у Швейцарії готуються напряму інформувати учасників зібрання. «Українці у Швейцарії планують демонстрацію під головною будівлею, де відбуватимуться заходи зборів форуму, а також влаштують пікети в аеропорту Цюриха, де будуть роз’яснювати європейським політикам та іншим гостям, що робить українська влада», – каже українська активістка у Швейцарії Олександра Мельник – одна з тих, кого становище в Україні спонукає до участі в таких акціях.

Наголошування на проблемах української влади з пошануванням прав людини та на засиллі політичної й економічної корупції, очевидно, приваблять увагу. Виконавчий директор форуму Роберт Ґрінгілл раніше повідомив, що низка учасників планує долучитися до ініціативи «Партнерство проти корупції у світі».

«Є відчуття, що ця проблема досягла переломної стадії з погляду юридичного, а також у тому, як її оцінює суспільство. І зараз настав час зарахувати корупцію до однієї з категорій таких соціальних зол, як рабство», – каже один із керівників Всесвітнього економічного форуму.

Причетні до організації цієї комерційної події зацікавлені у підкреслюванні важливості щорічних зборів форуму на тому, що це унікальне місце, де збираються лауреати нобелівських премій, президенти, банкіри та найвідоміші у світі підприємці.

Більш критично налаштовані сторонні спостерігачі, які вказують на те, що проблеми на таких зібраннях не вирішуються. Навіть обговорення усіх важливих питань проблематичне.

У межах кількаденних щорічних зборів форуму відбудеться понад 250 окремих дискусійних сесій, і ще більше подій заплановано за межами офіційної програми. На кожну з важливих тем – зокрема, й на тему перспектив України – відведено близько 60 хвилин.

Одна з додаткових, але традиційних подій – так званий «Український обід», який щороку влаштовував у Давосі підприємець Віктор Пінчук, – цього року скасований.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG