Доступність посилання

ТОП новини

Замість пропонованої асоціації Янукович отримає санкції?


Брюссель – Європейский союз шокований загибеллю людей на акціях протесту українського Євромайдану. Лідери європейських установ та уряди країн Заходу закликають до припинення насилля та погрожують, що розглядають можливість санкцій щодо режиму президента Віктора Януковича. Сполучені Штати, тим часом, вже перейшли до каральних кроків щодо осіб, відповідальних за насилля.

На загибель людей та брутальне насилля на вулицях української столиці, міжнародна спільнота відреагувала миттєво.

Найшвидшою та найпоказовішою була реакція США, які одразу після інформації про вбивства маніфестантів відмовили у візах «особам, пов’язаним із насиллям» і застерегли, що розглядають подальші кроки проти відповідальних за нинішнє насилля.

Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що шокований тим, що діється в Києві й наголосив, що українська влада нині несе відповідальність за вживання заходів для деескалації цієї глибокої кризи. Лідер найвищого виконавчого органу ЄС також натякнув на можливість кардинальної відповіді ЄС на насилля й смерті в Україні.

«Ми щиро занепокоєні подіями, що відбуваються в Україні, та продовжуємо уважно за ними стежити. Водночас, ми вивчаємо можливі дії у відповідь з боку Європейського союзу та наслідки для наших відносин із цією країною», – застеріг Жозе Мануель Баррозу, вказуючи на «систематичні порушення прав людини, включаючи обстріли мирних демонстрантів або ж серйозні обмеження основних свобод, таких як свобода зібрань, право на висловлювання чи свобода ЗМІ».

ЄС закликає до діалогу замість кривавих вуличних боїв

Загострення ситуації в Києві глибоко стривожило й голову європейської дипломатії Катрін Аштон, яка закликала уряд й опозицію України до діалогу на найвищому рівні та пошуку рішення, яке відповідало б сподіванням народу.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зі свого боку заявив, що «вкрай стурбований драматичними подіями в Україні та інформацією щодо декількох смертей у Києві».

Насильство ніколи не може бути відповіддю на політичну кризу
Андерс Фоґ Расмуссен
«Я рішуче засуджую застосування насильства. Насильство ніколи не може бути відповіддю на політичну кризу», – зазначає пан Расмуссен, закликаючи всі сторони до стриманості та реального діалогу.

Потрібен діалог, а не криваві вуличні бої
Мартін Шульц
Голова Європарламенту Мартін Шульц на своїй сторінці в Twitter написав: «Приголомшений повідомленнями про жертви під час ескалації протестів в Україні. Потрібен діалог, а не криваві вуличні бої».

Тим часом, член Європарламенту, голова Комітету зі закордонних справ Ельмар Брок у інтерв’ю Радіо Свобода наголошує, що «уряд (України) не повинен вдаватися до жодних провокацій та жодного насилля».

Він не повинен використовувати провокаторів, для отримання підстав для своїх подальших дій
Ельмар Брок
«Йому слід змінити недемократичні закони, ухвалені минулого тижня, які частково є причиною цього протистояння. Нарешті, він не повинен використовувати поліції чи приватних осіб, тобто провокаторів, для отримання підстав для своїх подальших дій»,– каже Ельмар Брок.

Його колега, колишній бельгійський прем’єр-міністр, голова групи лібералів Європарламенту Ґі Верховстат на тлі нинішнього наростання насилля зазначив: «Президент Віктор Янукович лише тепер має усвідомити: в той час, як ЄС запропонував вільну торговельну співпрацю та асоціацію, він, в кінцевому рахунку, може отримати протилежне – замороження активів та санкції».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG