Доступність посилання

ТОП новини

Поранених із Євромайдану прийматимуть у європейські шпиталі – Богомолець


Інтерв’ю з Ольгою Богомолець у Празі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:14:41 0:00
Українських поранених з Євромайдану, яким загрожує небезпека переслідування з боку влади, погодилися лікувати європейські лікарі. Про це в розмові з Радіо Свобода сказала лікар Ольга Богомолець, яка координує медичну допомогу Євромайдану. У четвер вона на один день приїхала до Праги, де вела переговори про ту допомогу, яку можуть надати чеські лікарі постраждалим українцям.

– Я маю тут кілька важливих зустрічей з приводу подальшої долі тих людей, які постраждали під час погромів на Грушевського і на Майдані.

Чому цих людей не можна лікувати в українських лікарнях?

Протягом останніх днів відбуваються такі події, які позбавляють цих людей можливості лікуватися в українських лікарнях. Тому що, якщо вони госпіталізуються в лікарню, на наступний день, або в цей самий день за ними приїжджає міліція, їх забирають в СІЗО. Є випадки, що вони навіть зникають з лікарні.

– З якими пораненнями Ви б могли відправляти сюди людей, і які країни вже відгукнулися на Ваш заклик?

Вже відгукнулися Франція, Англія, Сполучені Штати. Дуже важко зараз передавати в Україну допомогу, тому, можливо, що деяких пацієнтів буде відправлено в ці країни, або в Польщу, куди зможуть приїхати наші лікарі і там їх лікувати.

– Про які поранення йдеться, і як це все буде організовано?

Найбільш тяжкі поранення – це поранення очей від снарядів, осколків
– Найбільш тяжкі поранення – це поранення очей від снарядів, осколків. Є люди, які вже втратили очі. Ми ще не знаємо, які будуть наслідки для інших. У польових умовах не встигаємо усіх відслідковувати.
Був наступ «Беркута», де були поранені, медперсонал закидали димовими гранатами, шашками, все понищили. Деякі були побиті

Нас багато людей підтримує, багато волонтерів. У нас є польові госпіталі. Якщо раніше ми могли відправляти пацієнтів у лікарню, швидка медична допомога Євромайдану тільки виносила бійців з поля бою, а первинну обробку ран їм проводили у лікарнях, то зараз це все відбувається прямо на полі бою.

Один із наших медичних пунктів, які було розгорнуто на вулиці Грушевського – в Інституті літератури стояли чотири операційні столи і працювали до 20 медиків. Вони виходили під кулі і заносили постраждалих прямо в Інститут літератури.

Уже вночі, коли був наступ «Беркута», де були поранені, і медперсонал закидали димовими гранатами, шашками, все понищили. Деякі люди встигли втекти, деякі були побиті. Майже 20 отримали ушкодження, і поки що ми не знаємо, де два наші медичні працівники. Поки що не знаємо, сподіваємося, що вони, можливо, десь просто пішли перепочити.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG