Доступність посилання

ТОП новини

У Росії звинувачені в убивстві Політковської не визнали вини


У Росії всі п’ятеро звинувачених в убивстві журналістки Ганни Політковської 2006 року не визнали сьогодні своєї вини на новому слуханні в Московському міському суді. Розгляд справи продовжать завтра.

Раніше представники прокуратури оголосили звинувачувальний висновок у цій справі, за яким підсудні отримали за вбивство 150 тисяч доларів, а вбили журналістку через її статті про порушення прав людини, викрадення людей та інші зловживання посадовців.

Розгляд справи подовжили по тому, як його довелося переривати для призначення нової колегії присяжних. Це вже третій розгляд справи по тому, як 2009 року присяжні виправдали звинувачених, але справу направили на перегляд.

Процес тягнеться вже тривалий час із постійними перервами. На лаві підсудних п’ятеро підозрюваних, четверо з яких вихідці з Чечні: підприємець Лом-Алі Гайтукаєв, якого слідство вважає організатором убивства, його племінники Рустам, Ібрагім і Джабраїл Махмудови, – а також колишній міліціонер Сергій Хаджикурбанов.

Ще одного фігуранта справи, колишнього міліціонера Дмитра Павлюченкова, який уклав угоду зі слідством, судили окремо. Його засудили до 11 років ув’язнення наприкінці позаминулого року.

Ганну Політковську, оглядача російської «Нової газети», відому своїми журналістськими розслідуваннями, критичними до Кремля, зокрема, щодо зловживань російських військ у Чечні, вбили в під’їзді її будинку в Москві 2006 року, 7 жовтня – якраз на день народження президента Володимира Путіна. Слідство заявляє, що встановило організатора і виконавців злочину, але досі не знає його замовника.
XS
SM
MD
LG