Доступність посилання

ТОП новини

Порушників прав людини під час Майдану віддадуть під трибунал?


Гільзи і кулі, що були зібрані на вулиці Грушевського в Києві
Київ – Докази злочинів під час подій Майдану будуть досліджувати науковці-правники та колишні дисиденти. Сьогодні вони заявили про створення комісії з розслідування порушень прав людини в Україні. Розглядатимуть скарги на такі порушення як від активістів, так і від міліціонерів, наголошують учасники новоствореної групи. За результатами аналізу, вони планують укласти «Чорну Книгу порушень прав людини в Україні», матеріали якої, сподівається комісія, зможуть бути використані у судах.

До новоствореної комісії з розслідування порушень прав людини в Україні увійшли 12 правників (практики і науковці), а також колишні радянські політв’язні. Очолив її юрист Володимир Василенко, який був суддею Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії.

За словами члена комісії, юриста Миколи Сірого, основним своїм завданням об’єднання вбачає координування моніторингу порушень прав людини та виокремлення загальних рис і тенденцій. Правник наголосив, що заради об’єктивності розглядатимуться заяви про порушення прав з усіх сторін – як від активістів, медиків та журналістів, так і від міліції. Зокрема, він нагадав про заяви очільника МВС Віталія Захарченка про двох їхніх співробітників, яких, мовиться в опублікованому прес-службою повідомленні, утримували у приміщенні КМДА і катували.

Микола Сірий зазначив: «Ми найближчим часом будемо ухвалювати запити до правоохоронних органів, до офіційних органів, аби нам надали можливість зустрітися безпосередньо з тими офіцерами та солдатами внутрішніх військ, які вважають, що їх права були порушені».

Крім згаданого напрямку, комісія готова надавати потерпілим правову допомогу та має намір комунікувати із Радою безпеки ООН. Про це заявив юрист Станіслав Батрин, що також входить до складу групи.

Важливою є співпраця з громадськими активістами – В’ятрович

Багато фактів порушень прав людини уже зафіксовано активістами Євромайдану, тому важливою є співпраця із ними, вважає учасник Громадського сектору Євромайдану Володимир В’ятрович. Зараз, за його словами, до моніторингу готові долучитися Громадський сектор та Студентська координаційна рада. Окрім того, за інформацією Радіо Свобода, тривають перемовини із учасниками правозахисних організацій. Підсумковим продуктом такої співпраці, за словами В’ятровича, має стати «Чорна Книга порушень прав людини в Україні».

«Головне завдання роботи комісії – це збір і систематизація масових порушень прав людини в Україні, і це все буде сформовано у так звану «Чорну Книгу» – з тим, щоб, можливо, в перспективі передати ці матеріали до створеного спеціального трибуналу чи в Україні, чи за межами України – міжнародного трибуналу», – зауважив він.

Окрім згаданих об’єднань, наразі інформацію про зниклих і затриманих під час подій Євромайдану збирає група «Євромайдан-SOS». Моніторинг порушень під час мирних зібрань та судів, де фігурують потерпілі чи обвинувачені активісти Євромайдану, здійснює група «Озон». Окрім того, окремими справами займається група активістів «Свої». Також Українська гельсінська спілка з прав людини заявила, що готова безкоштовно допомагати активістам, які потерпіли від міліції та тітушок.
На Майдані виставили гільзи і кулі від зброї, яку використали проти демонстрантів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
На Майдані виставили гільзи від патронів, знайдені на Грушевського
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG