Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 03:38
Київ – Перший президент незалежної України Леонід Кравчук запропонував владі й опозиції свої послуги в якості посередника на переговорах. Політики не бачать особливої користі від такого посередництва. А експерти натомість упевнені, що за даних умов ефективним може бути лише міжнародне посередництво.

Екс-президент Леонід Кравчук пропонує депутатм створити комісію, якій будуть передані напрацювання очолюваної ним Конституційної асамблеї, а також закликав владу й опозицію до більшої довіри одне одному.

«Якщо парламентська більшість ставитиме опозицію на коліна, не слухати, не приймати – нічого не вийде. Але, якщо опозиція буде ставити ультиматуми, теж нічого не вийде», – сказав він.

Влада й опозиція і так спілкуються – Царьов

Між тим, представники як влади, так і опозиції не бачать особливої користі від посередництва Леоніда Кравчука. Заступник голови фракції партії «Свобода» Андрій Мохник зазначає, що влада не намагається домовлятися. А за таких умов ані вітчизняні, ані міжнародні посередники не допоможуть.

Режим Януковича не є договороспроможним – він не вміє домовлятися, а грає в свою гру
«Це не змінить Януковича. Режим Януковича не є договороспроможним – він не вміє домовлятися, а грає в свою гру. І навіть домовленості, які досягаються, він потім руйнує. Тому питання не в посередниках», – зазначає депутат-свободівець.

Заступник голови фракції Партії регіонів Олег Царьов також вважає, що посередництво Леоніда Кравчука навряд чи буде ефективним.

«У цьому немає нічого поганого. Але якщо влада й опозиція спілкуються напряму, то я не розумію – для чого потрібні ще якісь посередники?» – каже він.

Крім того, депутат-регіонал упевнений у тому, що закордонне посередництво не може бути ефективним, а радше – навпаки. Адже політична криза, що відбувається в Україні – це помста з боку Євросоюзу за зрив євроінтеграції. За словами Олега Царьова, «за таких умов посередництво Ештон (верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки. – ред.) взагалі виглядає цинічним».

Путін кращий за Кравчука?

Натомість політолог Вадим Карасьов переконаний, що посередники безумовно потрібні. Але, за умов, коли влада й опозиція тотально не довіряють одне одному, саме закордонні посередники можуть забезпечити дієвість переговорів.

Якщо говорити про результативне посередництво, то це можуть зробити лише представники міжнародних інституцій
«Тут виникає питання: чи зможе Кравчук, Кучма або всі вони разом гарантувати дотримання умов компромісу? У мене такої упевненості немає. Тому, якщо говорити про результативне посередництво, то це можуть зробити лише представники міжнародних інституцій», – вважає Вадим Карасьов.

Схожої думки дотримується й політтехнолог Тарас Березовець. Як зазначають експерти, ефективність посередництва буде більшою за умов, якщо буде не один, а декілька міжнародних посередників – скажімо, ЄС і Росія. Адже Володимир Путін надто багато інвестував у Віктора Януковича, а тому сильно зацікавлений у тому, як у подальшому розвиватимуться події в Україні.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії.Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники»

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG