Доступність посилання

ТОП новини

У Росії знову продовжили арешт двох «в’язнів Болотної»


Сергій Удальцов (попереду) і Леонід Развозжаєв (на відеоекрані) під час одного з попередніх слухань у суді в Москві
Сергій Удальцов (попереду) і Леонід Развозжаєв (на відеоекрані) під час одного з попередніх слухань у суді в Москві
Московський міський суд у столиці Росії почав сьогодні попередні слухання у справі двох відомих опозиційних активістів і продовжив застосовані до них запобіжні заходи ще на півроку. Таким чином, принаймні до 10 червня активіст Леонід Развозжаєв залишатиметься у слідчому ізоляторі, а координатор руху «Лівий фронт» Сергій Удальцов під домашнім арештом.

Їхні адвокати попросили знову повернути справу до прокуратури на дорозслідування. Розгляд продовжиться післязавтра.

Обоє опозиціонерів звинувачені в одній із так званих «болотних справ», що стосуються подій на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року, напередодні інавгурації Володимира Путіна на третій термін на посаді президента Росії. Тоді масова опозиційна демонстрація переросла в сутички з поліцією; сотні людей були затримані. Опозиція заявляє, що то була провокація влади, і називає ці справи сфабрикованими за політичними мотивами.

Удальцова і Развозжаєва, яких затримали в жовтні минулого року, звинувачують у підготовці й організації масових заворушень у Росії з застосуванням насильства щодо представників влади, другого з них також у незаконному перетині кордону.

Підставою для першого звинувачення став нібито документальний фільм, показаний на російському прокремлівському телеканалі НТВ, «Анатомія протесту-2». За версією авторів фільму, а відтак і слідства, Сергій Удальцов і Леонід Развозжаєв під час зустрічі в білоруському Мінську з грузинським політиком Ґіві Тарґамадзе займалися підготовкою масових заворушень. І Удальцов, і Развозжаєв, і Тарґамадзе відкинули звинувачення.

Развозжаєв також заявляє, що був викрадений на території України, де просив притулку, і силою доставлений назад до Росії, де він спершу було зізнався у плануванні заворушень під тортурами. Слідство ж стверджує, що Развозжаєв купив квиток на потяг до Києва і перетнув кордон за паспортом свого брата, тобто незаконно, а до Москви повернувся самостійно, доїхавши туди з України на таксі.

Третій звинувачений разом із ними, опозиційний активіст Костянтин Лебедєв, минулого року визнав свою провину в організації масових безладів, розкаявся в цьому і був засуджений до двох із половиною років позбавлення волі.

Загалом у Росії в «болотних справах» звинувачення в організації масових заворушень чи в участі в них висунули 28 особам. Трьох із них уже засудили на терміни від 2 з половиною до 4 з половиною років позбавлення волі, одного направили на примусове психіатричне лікування. Справи чотирьох закрили за амністією. Інших іще судять чи ще розслідують їхні справи.
XS
SM
MD
LG