Доступність посилання

ТОП новини

Майдан-табір перетворився на Майдан-січ – соціологи


За півтора місяця Майдан радикалізувався, Майдан-табір перетворився на Майдан-січ, свідчать результати опитувань його мешканців у січні 2014 року.

Результати опитувань сьогодні оприлюднили експерти фонду «Демократичні ініціативи» і Київського міжнародного інституту соціології.

За результатами, із майже 30 до 40 відсотків збільшилась кількість майданівців, які готові відмовитись виконувати рішення органів влади; кількість людей, готових захоплювати адміністративні будівлі, зросла удвічі, з майже 20 до 40 відсотків.

«Основна вимога Майдану на сьогодні – це відставка президента Віктора Януковича і проведення дострокових президентських виборів. Проста зміна уряду, як це було ще у грудні, більшість Майдану явно не влаштує», – повідомила соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

За її словами, 85 відсотків учасників Майдану вважають саме цю вимогу головною і готові стояти на Майдані, доки її не буде виконано. 82 відсотки опитаних головною вимогою назвали звільнення заарештованих майданівських активістів. Решта вимог, стверджують соціологи, також важливі, але меншою мірою: відставки уряду вимагають 68 відсотків респондентів, порушення кримінальних справ проти винних у побитті учасників мирних протестів – 64 відсотки.

Соціологи провели опитування більш як півтисячі активістів Майдану в усіх його стаціонарних точках (будівлях КМДА, профспілок, Українському домі, Жовтневому палаці і в наметах) за вибіркою, яка забезпечила пропорційне охоплення учасників Майдану.
XS
SM
MD
LG