Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС розчаровані «упередженістю» в оцінках Європарламенту


У Міністерстві закордонних справ України висловили розчарування «упередженістю в оцінках Європейського парламенту дій української влади й ігнорування переважної більшості конструктивних зусиль керівництва України» з налагодження діалогу з опозицією та громадянським суспільством». Про це йдеться в заяві МЗС з приводу ухваленої сьогодні резолюції Європарламенту.

«На жаль, цілий ряд оцінок, висловлених в резолюції Європейського парламенту, ставлять під сумнів неупередженість та ефективність діяльності запропонованої постійної спеціальної місії ЄП в Україну, доцільність створення якої потребує додаткового вивчення», – кажуть в МЗС.

«Незбалансований характер резолюції, а також заклики до запровадження обмежувальних заходів з боку ЄС не сприяють формуванню загальнонаціонального примирення та атмосфери довіри в Україні, а відтак підривають процес стабілізації ситуації», – йдеться в заяві.

Водночас у МЗС заявляють, що резолюція містить низку сигналів, які збігаються з підходами уряду України до врегулювання політичної кризи.

«Віднайдення взаємоприйнятного політико-правового компромісу щодо виходу з кризи шляхом мирного діалогу, попередження насильницьких дій та забезпечення поваги прав і свобод людини були і залишаються в основі дій української влади», – кажуть в МЗС.

Важливе значення має заклик Європейського парламенту до протестувальників Майдану утриматися від застосування сили і зберегти законність своєї справи мирним шляхом, наголошують у відомстві.

У МЗС також відзначили «далекоглядні сигнали, висловлені під час вчорашніх дебатів у Європарламенті від імені Високого представника ЄС та Європейської комісії, відповідно до яких стратегія ЄС щодо України зосереджується не навколо санкцій, а навколо діалогу та взаємодії, в тому числі на основі визнання європейської перспективи України».

У МЗС підтвердили, що курс європейської інтеграції та впровадження суспільно-політичних і соціально-економічних реформ залишається «незмінним пріоритетом» України.

Європарламент сьогодні ухвалив резолюцію, в якій закликав ЄС і країни-члени почати готувати персональні санкції на поїздки, активи і нерухомість стосовно осіб, відповідальних за вбивства протестувальників в Україні. Крім того, європарламентарі закликали до фінансової підтримки для України.
XS
SM
MD
LG