Доступність посилання

ТОП новини

Очікування від зустрічі Януковича і Путіна в Сочі дуже погані – Ослунд


Президент України Віктор Янукович побажав у п’ятницю в Сочі українським спортсменам успіхів на змагання ХХІІ-ї зимової Олімпіади. Український глава також провів цього дня у столиці зимової Олімпіади переговори з генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном, генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Яґландом. У перебігу відкриття Олімпіади мають відбутися й переговори українського глави з президентом Росії Володимиром Путіним, про деталі яких майже нічого не відомо. У повідомленнях «Ройтерс» та інших агентств йдеться, що вони можуть відбутися лише пізно вночі, після відкриття Олімпійських ігор. Напередодні цієї зустрічі низка експертів вела мову про очікуваний тиск глави Кремля на свого українського колегу з метою примусити його розігнати протести на Євромайдані. Західні аналітики також кажуть, що очікування від цієї зустрічі «дуже погані».

Західні експерти вели, напередодні зустрічі Путіна і Януковича в Сочі, мову про намагання Кремля самостійно вирішити долю України на свою користь та не дати здійснитися тут плану ЄС і США щодо мирного розв’язання української кризи.

Російські експерти, зокрема заступник директора Інституту СНД Денис Денисов заявляють, що «візит президента Януковича до Сочі та його зустріч із Володимиром Путіним у Красній Поляні багато в чому може вирішити долю України». Якщо Янукович не переконає Путіна, особливо, після відставки проросійського уряду Миколи Азарова, що він може контролювати ситуацію в державі, то, на думку того ж Денисова, «Україна може опинитися у повній ізоляції, а за цим можна очікувати катастрофи в економці».

Агентство «Ройтерс» вважає, що Янукович з Путіним навряд чи обговорюватимуть у Сочі перспективи своїх олімпійських збірних. Агентство повідомляє зі своїх джерел у Кремлі, що глави двох країн обгорять у кулуарах ХХІІ зимових Олімпійських ігор кандидата на посаду нового прем’єр-міністра України. Також джерела «Ройтерс» свідчать, що Путін вимагатиме у президента Януковича розігнати Євромайдан, бо лише в цьому разі Москва відновить кредитування у рамках грудневого кредиту в 15 мільярдів доларів.

Бойко: Янукович відвідує Сочі для відкриття Олімпіади

Напередодні від’їзду президента Віктора Януковича до Сочі виконувач обов’язків віце-прем’єра українського уряду Юрій Бойко сказав журналістам: «Думаю, що центральна подія порядку денного цього візиту – це святкування знакової для Росії події відкриття Олімпіади в Сочі… Основна частина візиту присвячена цьому».

У п’ятницю президент Янукович, відразу після привітання та побажань успіхів 43 членам української олімпійської збірної на зимовій Олімпіаді в Сочі, зустрівся з генсекретарем ООН Пан Ґі Муном. Під час цієї зустрічі Віктор Янукович пообіцяв главі ООН не допустити ескалації конфлікту та похвалився: «Протягом останнього часу нам вдалося зробити важливі кроки у процесі мирного врегулювання політичної ситуації в Україні».

Агентства також повідомили, що очікувана зустріч Путіна з Януковичем може відбутися лише пізно «вночі, після відкриття Олімпіади».

Відомий американський аналітик Андерс Ослунд сказав Радіо Свобода, що Янукович буде діяти вдома саме так, як йому скаже Володимир Путін і що очікування від зустрічі в Сочі «дуже погані».

«Так виглядає, що президент Янукович нічого не хотів казати упродовж цього тижня, бо очікував, що президент Путін віддасть йому свої накази. – зазначає аналітик. – Ситуація виглядає зараз погано, і офіційний тон Москви нині дуже різкий. Є ймовірність чогось поганого. На мою думку, вже цілком ясно, що Росія дуже прямо втручається у внутрішні справи України. На наступний тиждень прогноз виглядає дуже погано. Головне, що українській опозиції треба робити, – це домовитися з групами Фірташа та Ахметова в парламенті. Лише через парламент опозиція може перемогти. І незрозуміло, чому вони цього не роблять. Звичайно, що їм не потрібно вести переговорів із Януковичем. Треба говорити лише з Фірташем, Льовочкіним і Ахметовим та з ними виступити проти Януковича, щоб була інша більшість у парламенті. Опозиції необхідно діяти самій – без Януковича, проти Януковича. Але вони втратили марно цей тиждень. За цей час необхідно було домовитися. На жаль, цього не сталося. Роль ЄС і США в цьому дуже мала. Вони заявляли, що доможуться хоч якогось компромісу з Януковичем – це не вихід. Це неправильна стратегія, і через це нічого не виходить».

Президент Янукович також зустрівся в Сочі з генсекретарем Ради Європи Торбйорном Яґландом та президентом Швейцарської конфедерації Дід’є Буркгальтером.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG