Доступність посилання

ТОП новини

Україна – не Росія, і Олімпіаду у Львові готові провести без гігантоманії – експерти


У Сочі Україна представила концепцію олімпійської заявки – Львів-2022. А вже сам основний документ на участь у конкурсі за проведення зимових Олімпійських ігор у 2022 році Львів подасть у Міжнародний олімпійський комітет 14 березня. Чим Львів і Карпатський регіон привабливіші від інших міст, які змагатимуться за право приймати Олімпійські ігри у 2022-му? Чи нині під силу Україні і Львову, зокрема, провести такий масштабний міжнародний захід?

Львів’яни про зимову Олімпіаду у 2022 році говорять як про далеке марево, радше зі скептицизмом, вказуючи на спортивну арену, збудовану до Євро-2012, яка нині утримується за гроші платників податків і простоює. А тому найбільше й побоюються люди, що знову за державні гроші набудують спортивних об’єктів, які потім будуть безгосподарними.

А збудувати потрібно 10-12 спортивних арен для 15 видів зимового спорту. І левова частка припадає на Львів. Біля стадіону планують льодовий палац для хокею, ковзанярського спорту, а ще потрібно будувати об’єкт для фігурного катання, санно-бобслейну трасу, олімпійське і медіа-селища.

«Звичайно, маємо свої об’єкти, якими можемо пишатись, а це аеропорт, стадіон «Арена-Львів», який у разі перемоги, теж використовуватиметься, це ще добрий імідж туристичного Львова. У нас мало курортів, де можуть українці відпочивати взимку. Хотілося б, щоб зимові види спорту розвивались в Україні, інфраструктура. Об’єкти для проживання учасників Олімпіади потім віддадуть під соціальні», – зазначила Ліна Остапчук, директор агентства «Євро-2012» Львівської міськради.

У Карпатах потрібно будувати «з нуля»

Проведення Олімпіади у 2022-му не обмежується лише Львовом. Спортивні об’єкти потрібно будувати «з нуля» у Карпатах – у Тисовці, Панасівці і Боржаві, де взагалі відсутня інфраструктура. А у горах мали б змагатись біатлоністи, лижники, сноубордисти. На гірському хребті у Боржаві планують звести швидкісний спуск із найвищою точкою 1681 метр.

Керівник управління молоді і спорту Львівської ОДА Юрій Майборода наголошує, що Львів і Карпатський регіон відповідають усім нормам, щоб тут відбулась Олімпіада. Звісно, що Україна не може рівнятись на масштаби будівництва в Росії, але перевагою могло б бути те, що Олімпійські ігри в України були б позбавлені гігантоманії.

Потрібен лише сприятливий інвестиційний клімат
Юрій Майборода
«Олімпіада тут може мати камерний характер, а не перетворюватись у гігантоманію. Компактність проведення Олімпіади мало б бути її перевагою, треба так будувати, щоб потім об’єкти використовувались. Якщо у нас буде бажання і політична ситуація буде внормована, а сподіваюсь, що здоровий глузд переможе, то Україна дуже приваблива буде для інвесторів. Потрібен лише сприятливий інвестиційний клімат», – каже Юрій Майборода.

У Львові не озвучують суму коштів, яка потрібна для підготовки до Олімпіади, але зрозуміло, що йдеться про дуже великі гроші. Розраховують на фінансування об’єктів із держбюджету та інвесторів. Зокрема, привабливими інвестиційними проектами будуть Карпати. До того ж 90% прибутку з Олімпіади Міжнародний олімпійський комітет повертає містові і державі, де проводяться ігри, а 10% залишає собі.

Втім, у Львові розуміють, що лише від політичної ситуації в Україні залежатиме, чи місто і регіон отримає право приймати Олімпіаду у 2022 році, як і, зрештою, ніхто з бізнесменів не вкладатиме гроші у нестабільну країну. Та чи зможе Україна, з огляду на нинішню економічну кризу, дозволити собі проведення Олімпіади?

Чимало експертів наголошують, що олімпійські ігри потрібні Україні, бо це поштовх для розвитку економіки західного регіону, можливість розвинути зимові види спорту, популяризувати Карпатський регіон, який не є конкурентним. Серед найбільших ризиків фахівці називають корупцію в Україні, непрозорість проведення тендерів, загалом політичну кризу і переддефолтовий стан країни.

Окрім України за право приймати Олімпійські ігри змагаються Польща і Словаччина, Казахстан, Норвегія та Китай. Фінальне рішення про країни-кандидати Міжнародний олімпійський комітет оприлюднить у липні цього року, а вже остаточне рішення про те, яка саме держава прийматиме зимові Олімпійські і Паралімпійські ігри у 2022-му стане відомо у липні 2015 року.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG