Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 18:00

Уряд можуть очолити Клюєв, Бойко, Медведчук, Арбузов або Порошенко – експерти


Київ – Малоймовірною виглядає можливість формування нового Кабінету міністрів, до якого увійдуть і опозиційні, і орієнтовані на президента політики, вважають політологи, яких опитало Радіо Свобода. Вони нагадують, що саме такого компромісу чекають представники Європейського союзу, і лише такий уряд зможе залучити фінансову допомогу від країн Заходу. Відтак, скоріш за все, формування Кабінету міністрів відбуватиметься з урахуванням побажань Кремля, кажуть експерти.

Політичну та економічну кризи в Україні може розв’язати уряд, до якого увійдуть люди, що не викликають відрази Майдану, зауважив у розмові з Радіо Свобода політолог Сергій Таран. Утім, додає він, ситуація виглядає так, що новий уряд не відповідатиме цьому критерію.

«До уряду з боку Януковича виставлятимуться певні умови. Під цей уряд мають зайти гроші. Якщо з Росії – то це, очевидно, буде хтось, хто представляє інтереси Росії. Це може бути або Клюєв, або Медведчук, або Бойко. Або, можливо, це людина, яка і не представляє інтересів Росії. Поки що виглядає так, що Янукович схиляється або брати гроші в Росії, або, можливо, якимось чином ставити будь-що свою людину, а там вже торгуватися чи з Росією, чи з Заходом щодо фінансування», – припускає Таран.

Порошенку потрібна публічність – Яхно

За умови, що чинною залишається Конституція 1996 року, жоден із опозиційних лідерів не зацікавлений входити до уряду, а тим паче його очолювати, оскільки матиме від цього лише іміджеві втрати, вважає політолог Олеся Яхно. Утім, влада буде затягувати процес конституційної реформи, що звужує коло політиків, зацікавлених у посаді прем’єр-міністра, зауважує вона.

«Тут є два можливі варіанти. Або Арбузов буде залишатися по максимуму виконувачем обов’язків два місяці, а потім можливе його перепризначення. Або ж можливий політик, який у тих умовах, які є, все ж зможе отримати якісь позитиви від посади прем’єра. Таким кандидатом може бути Порошенко, наприклад. Навіть при такій Конституції, навіть при таких умовах він може бути зацікавлений у такій посаді тому, що йому потрібна публічність», – каже Яхно.

Янукович хоче уряду, який спиратиметься на нинішню більшість – Якименко

Підстав очікувати формування Кабінету міністрів у складі, до якого увійдуть представники опозиції і який буде здатен вирішити найнагальніші економічні та політичні проблеми України, не бачить і політолог Юрій Якименко.

«Можна очікувати, що президент сподіватиметься на такий склад уряду, який буде спиратися на нинішню парламентську більшість і, відповідно, вноситиме таку кандидатуру прем’єр-міністра. Але такий підхід до формування уряду не відповідатиме духу домовленостей. Він не сприятиме досягненню компромісу. Такий варіант не розв’язуватиме проблему, а, навпаки, погіршуватиме ситуацію як соціально-економічну, так і суспільно-політичну», – зазначає Якименко.

Тим часом регіонал Володимир Олійник заявляє, що президент Віктор Янукович має намір провести консультації із фракцією Партії регіонів щодо кандидатури на посаду прем’єр-міністра у період із 17 по 21 лютого.

Крім того, голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що Віктор Янукович погоджується на створення коаліційного Кабінету міністрів, але його склад має бути аполітичним.

Водночас перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов заявив, що те, чи стане лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк прем’єр-міністром, залежатиме від рішення Майдану.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG