Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликали Францію захистити біженця з України


Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала сьогодні владу Франції забезпечити захист біженця з України Андрія Федосова, який на початку тижня зазнав, як мовиться в заяві, «жахливого нападу» в його домі у Страсбурзі.

Як заявив сам Федосов, якого цитує «Міжнародна амністія», на нього напав «невідомий російськомовний» у масці, який зв’язав йому руки й ноги і різав йому ноги й живіт ножем і бритвою, допитуючись при цьому про правозахисну діяльність Федосова, а також забрав жорсткий диск його комп’ютера.

За повідомленням правозахисників, останнім часом Федосов вів у Страсбурзі активну кампанію на захист прав учасників противладних протестів в Україні і попередніми перед нападом днями вже отримував анонімну записку з погрозами, а на порозі його житла лишали кулі. Як пише Amnesty International, він повідомив про це поліцію у Страсбурзі, але вона не запропонувала йому надати захист.

Експерт організації з питань України Гедер Маꥳлл заявила, що влада Франції має знайти нападника, хто б він не був, і притягти його до відповідальності, мовиться у повідомленні. За її словами, кількох активістів Євромайдану викрадали і катували в Україні, але це перший випадок, коли такий напад вчинили за кордоном.

«Міжнародна амністія» нагадала, що Андрій Федосов отримав притулок у Франції 2011 року після того, як він зазнав нападів і тортур в Україні. Він викривав корупцію і порушення прав людини у психлікарнях в Україні.

Андрій Федосов був керівником кримського відділу Всеукраїнської організації інвалідів та споживачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР», яка займалася захистом прав інвалідів і моніторингом дотримання прав людини у психіатричних лікарнях.
XS
SM
MD
LG