Доступність посилання

ТОП новини

Угода про асоціацію України та ЄС не загрожує Росії – Аштон


Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон
Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом не загрожує інтересам Росії. Про це в газеті «Комерсант» заявила верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

«Росії немає чого боятися. Її історичним, економічним і соціальним зв’язкам із сусідами нічого не загрожує», – відзначила Аштон.

Очільниця європейської дипломатії наголошує, що для України та інших партнерів Євросоюзу зона вільної торгівлі не означає відмови від міцних економічних зв’язків із Росією.

«Ці країни можуть водночас мати угоди про вільну торгівлю з Росієї і з ЄС», – стверджує Аштон.

На її думку, зовнішній тиск неприйнятний і не дозволяє досягти довгострокового рішення.

«Несподівана зміна позиції президента України після п’ятирічних переговорів про асоціацію з ЄС спричинила найглибшу з моменту здобуття незалежності політичну кризу. Були перекреслені надії мільйонів українців на зростання обсягів торгівлі з ЄС, на ефективніше управління і на підвищення рівня життя», – вважає Аштон.

У цій ситуації ЄС і Росія мають разом підтримати зусилля України для виходу з кризи. «Це допоможе нам просунутися вперед у реалізації величезного потенціалу нашого партнерства», – вважає верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров минулого тижня виступив із критикою Європейського союзу, який протягом останніх місяців регулярно відряджає у Київ своїх представників. Він вважає це «нав’язуванням посередницьких послуг».
XS
SM
MD
LG