Доступність посилання

ТОП новини

США скасовують візи 20 представникам керівництва України і готові йти далі


Сполучені Штати Америки вирішили скасувати візи чи заборонити видачу віз приблизно 20 чільним представникам керівництва України та іншим особам, повідомив у середу на брифінгу в Державному департаменті американський урядовець, який просив не називати його на ім’я. Ідеться про осіб, яких вважають відповідальними за накази чи вказівки чинити порушення прав людини і політичні репресії або причетними до цього.

За словами урядовця, це ті, кого вважають представниками повного ланцюжка віддавання наказів вдатися до насильства проти демонстрантів у вівторок. Їхні імена не називають.

Такі заходи передбачає імміграційне законодавство США, яке передбачає право державного секретаря вживати їх із зовнішньополітичних міркувань.

За словами урядовця, США готові піти й на подальші кроки в тісній координації з Європейським союзом, якщо сама тільки візова заборона не припинить кровопролиття в Україні. Вашингтон обіцяє уважно стежити за подальшими подіями в Україні.

Урядовець нагадав, що Сполучені Штати раніше не раз попереджали, що підуть на такі санкції, тому після останнього насильства в Києві вдалися до них.

У січні США вже скасовували візи деяких громадян України, яких вважали причетними до насильства на Майдані у листопаді і грудні минулого року, але ті громадяни мають право знову звернутися по візу, і їхнє прохання візьмуть до розгляду. Нинішні ж санкції, за словами урядовця, суворіші – йдеться про пряму візову заборону.

Але, якщо становище в Україні поліпшиться, ці санкції можуть скасувати, додав урядовець.

Президент США Барак Обама заявив раніше в середу, коментуючи становище в Україні, що «будуть наслідки, якщо там перейдуть межу». При цьому він, зокрема, наголосив, що це стосується і Збройних сил, які не мали б втручатися в ті питання, що їх можуть вирішити цивільні.

Водночас двоє сенаторів США, республіканець Джон МакКейн і демократ Кріс Мерфі, закликали до цілеспрямованих санкцій проти діячів в Україні, які вчинили, наказали вчинити чи матеріально підтримали акти насильства проти мирних громадян України чи які причетні до відступу демократії в Україні. За їхніми словами, вони вже почали розробляти законопроект про це.

Європейський союз розгляне можливість своїх санкцій у четвер на надзвичайному засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.
XS
SM
MD
LG