За словами коменданта Громадського госпіталю Євгена Найштетіка, лікарня, куди пустили кореспондента Радіо Свобода, є одним із трьох підпільних медичних центрів.
«Коли почалися проблеми із наданням медичної допомоги у державних та комунальних лікарнях, коли МОЗ зобов’язав лікарів доповідати щодо кількості майданівців, які перебувають у них, коли люди почали зникати прямо із лікарняних ліжок та приймальних відділень, ми вирішили відкрити центр із надання невідкладної медичної допомоги. Так ми разом із «Мережею людей, що живуть з ВІЛ», відкрили такий центр прямо у них в офісі. Це вже другий госпіталь, який відкрили, бо перший не вміщував уже всіх поранених. Є ще пункт надання терапевтичної допомоги», – розповів Найштетік.
У невеликому приміщенні є дві палати, рентген-кабінет, операційна, харчоблок і душова. Тут працюють на волонтерських засадах медики і санітари.
Лікар-волонтер Олександр Ґусліц приїхав допомагати постраждалим із Німеччини.
«Я приїхав одразу після того, як почалася стрілянина, у той же день приїхав хірург із Тернополя, нас обох направили сюди», – згадує він.
Своє місце перебування медики не розголошують. За словами Найштетіка, кілька днів тому госпіталь зазнав агресії з боку тітушок і був змушений просити про захист одну із сотень Самооборони Майдану.