Доступність посилання

13 Грудень 2017, Київ 05:41

Озброєні особи захопили будівлі влади Криму, в Києві кажуть про агресію


Сьогодні о 4:00 близько півсотні добре озброєних осіб захопили будівлі Верховної Ради і Кабінету міністрів Автономної республіки Крим. Вони встановили на флагштоках поруч із кримськими російські прапори. Зараз адміністративні будівлі блокує міліція, в центрі Сімферополя не їздить громадський транспорт, школярі отримали незапланований вихідний. Не працюють держустанови.

Голова Верховної Ради України, виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов заявив з трибуни парламенту в Києві, що вихід російських військ за межі постійної дислокації в Криму українська влада розцінюватиме як агресію.

Про захоплення будівель влади Криму першим близько 6:30 повідомив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Повідомили, що приміщення Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму зайняли озброєні люди в уніформі без розпізнавальних знаків. Вимоги поки не оприлюднені», – написав Рефат Чубаров у Фейсбуці.

За словами прем’єр-міністра Криму Анатолія Могильова, о 9:00 мали розпочатися переговори з нападниками. Зараз відомо, що ці переговори закінчилися безрезультатно.

У Криму по тривозі підняті всі силові структури

У Криму по тривозі підняті всі частини внутрішніх військ і підрозділи міліції. Посилена готовність у всіх військових частинах. Про це Радіо Свобода повідомило джерело в уряді автономії.

Сьогоднішній день у школах Сімферополя оголошений вихідним. Всі державні установи також не працюють, оголосити вихідний урядовці рекомендують також іншим підприємствам і установам.

О 8:30 на державному телеканалі виступив прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов. За його словами, о 4:00 будівлі Кабінету міністрів і Верховної Ради автономії захопили невідомі озброєні люди. Нападники вивели з будівлі всіх співробітників, ніхто не постраждав. Вони повернули міліціонерам табельну зброю.

Нападники назвалися «представниками самооборони російськомовного населення Криму»

Особи, які сьогодні вночі захопили будівлі парламенту і уряду Криму, називають себе «представниками самооборони російськомовного населення Криму». Про це повідомив віце-прем’єр-міністр автономії Рустам Теміргалієв.

Свідок нічних подій, який назвався Леонідом, повідомив Радіо Свобода, що нападників було близько 50, вони добре екіпіровані та озброєні, мають автомати і навіть кулемет. Сам Леонід був серед цивільних, які з проросійськими гаслами вночі блокували будівлю Верховної Ради Криму.

Зранку у вестибюлі Ради міністрів Криму нападники кинули світло-шумову гранату у бік кримських журналістів, які намагалися дізнатися про їхні вимоги. Внаслідок вибуху ніхто не постраждав.

Водночас нападники безперешкодно пропустили до будівлі російських журналістів, а також пропускають депутатів Верховної Ради Криму.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG