Доступність посилання

ТОП новини

Росія продовжує твердити, що в Україні є «неонацисти» і нема російських військ


Сергій Лавров
Сергій Лавров
У Міністерстві закордонних справ Росії виступили сьогодні з цілою низкою заяв щодо дій її військ в Україні, в яких вкотре повторена позиція Москви, ніби в Україні відбуваються «напади екстремістів і радикалів на наших співвітчизників» і ніби у Криму немає ніяких російських військ, крім підрозділів Чорноморського флоту.

Зокрема, у відповіді департаменту інформації і преси на заяву НАТО із засудженням Росії за воєнну ескалацію у Криму на порушення норм міжнародного права заявлено, що така позиція «не сприяє стабілізації становища», а «наявні загрози суверенітетові і територіальній цілісності України викликані винятково внутрішньополітичною кризою в цій країні».

МЗС стверджує, ніби розташовані у Криму формування Чорноморського флоту «не втручаються в українські внутрішньополітичні події», а всі їхні пересування викликані «винятково завданням забезпечити безпеку об’єктів флоту і не допустити можливих нападів» на «співвітчизників».

У повідомленні про розмову міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова і генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна чільний російський дипломат знову вимагав виконання угоди між тодішніми владою й опозицією в Україні від 21 лютого і затвердження результатів конституційної реформи в Україні на всенародному референдумі.

У реакції на заяви державного секретаря США Джона Керрі, який назвав вторгнення Росії до України неймовірним актом агресії і попередив Росію про наслідки, МЗС Росії стверджує, що карати треба не їх, а тих, хто, за словами Москви, є «відвертими неонацистами», хто «влаштував держпереворот» у Києві і «фактично оголосив війну російській мові і всьому, що асоціюється з Росією».

Як і в усіх попередніх заявах, ніяких підтверджень таким звинуваченням на адресу Києва не наведено.

Останніми днями Росія ввела до Криму кілька тисяч військових своїх Збройних сил, які разом із наявними там військовиками Чорноморського флоту блокують частини українських силових структур, шляхи сполучення, урядові будівлі, а також залякують українських військових, домагаючись від них зради присязі. Світ різко засудив це вторгнення як агресію, що суперечить усім засадам міжнародного права і зобов’язанням Росії.

Угоди 21 лютого, які тодішня опозиція виконувала, зірвав тодішній президент Віктор Янукович, коли відмовився виконати своє зобов’язання за тією угодою і підписати ухвалені на її виконання закони, через що був визнаний таким, що самоусунувся від виконання обов’язків голови держави.
XS
SM
MD
LG