Доступність посилання

ТОП новини

Вояки України мають культуру служіння своїй державі – експерт


Київ – За чотири роки влади Віктора Януковича Збройні сили України не отримали практично жодної сучасної ракети на своє озброєння, вистрілюючи на «навчаннях-показухах», як висловлюються офіцери, навіть ті, що ще залишилися. За ці чотири роки були зупинені практично всі сучасні військові розробки, головнокомандуючий ЗСУ навіть не міг виходити на прямий зв’язок із президентом, а українські східні кордони виявилися абсолютно відкритими. Крім того, упродовж 23 років армія зосереджувала свої сили на західному напрямку в той час, як справжня військова небезпека прийшла зі сходу. І ось тільки в умовах військового вторгнення на суверенну територію України прийшло пробудження до політиків та суспільства, кажуть військові експерти. Сьогодні вони визначають першочергові та стратегічні завдання для армії, поміж яких – побудова нової структури ЗСУ та їхнє комплексне переоснащення.

«Збройні сили України, і не тільки вони, знищувалися протягом 23 років. Фактично ми здавали всі елементи нашої економіки», – визнає екс-керівник ДК «Укрспецекспорт» Сергій Бондарчук.

Секретар комітету Верховної Ради України з питань промислової та інвестиційної політики Віталій Немілостівий, що спеціалізується на питаннях співпраці промислово-оборонного комплексу та армії України, говорить про те саме.

«Є всі підстави, що фактично від президента до президента здійснювалася багаторічна цілеспрямована акція або операція, можна по-різному це назвати, у рамках якої знищувалися Збройні сили України, знищувався оборонний комплекс України», – зазначає він.

Отож, українські офіцери та військові експерти вперше говорять одверто й прямо про те, що комусь було дуже вигідно зробити державу Україна беззахисною перед зовнішніми військовими загрозами зі сходу.

Визначивши таким чином стартові умови для реформування армії, коли де-факто, як наголошують експерти, країна зіштовхнулася з військовим станом, вони говорять про те, що потрібно робити.

Акція «За мир та єдність України» в Сімферополі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00
Потрібно почати кампанію всенародної підтримки армії – екс-керівник «Укрспецекспорту»

Сергій Бондарчук наголошує: Україні потрібні нові Збройні сили.

«Нам треба насамперед виконати короткострокові завдання, пов’язані з побудовою нових Збройних сил, тому що держава без них не можлива. Це мають зрозуміти політики, які на це не звертали уваги, громадяни це все точно усвідомили. Потрібно підтримувати моральний дух наших військових, які зараз несуть службу в Криму, тому що там найважче», – переконаний він.

Бондарчук відзначає зусилля тих кримчан, які підтримують офіцерів України, єдність кримськотатарського народу, який став «живим щитом» на захист миру на півострові.

Військовий експерт також пропонує ініціювати всенародну кампанію зі збору матеріальних ресурсів для підтримки українських військових.

«Люди, які останні чотири роки висмоктували з країни все, що тільки можливо, залишили її майже банкрутом. Вважаю, що ми маємо ініціювати збір засобів для того, щоб громадяни України могли підтримати свої Збройні сили, тобто забезпечити їм дієву народну підтримку», – говорить Сергій Бондарчук.

Екс-директор департаменту розробок та закупівлі озброєння й військової техніки Міноборони України Володимир Грек говорить про те, що нове озброєння, як-от, сучасні ракети можна прийняти за два-три місяці.

«Приведення Збройних сил у повну бойову готовність – означає приведення в боєздатність існуючого озброєння та техніки, організація в разі потреб їхнього ремонту на ремонтних підприємствах України. Це перше, що треба зробити. За два-три місяці потрібно підготувати те озброєння та техніку, які є в готовності на підприємствах промисловості, враховуючи технологічний цикл виготовлення. Перш за все це стосується високоефективних боєприпасів, а також іншої техніки, якщо виникнуть питання конфлікту, пов’язаного з використанням зброї», – вважає експерт.
Українські військові на варті військової частини біля аеродрому Бельбек під Сімферополем, 5 березня 2014 року
Українські військові на варті військової частини біля аеродрому Бельбек під Сімферополем, 5 березня 2014 року

Росія вкладає у свою армію в кілька десятків разів більше коштів

Питання фінансування ЗСУ стоїть сьогодні дуже гостро. За оцінками військових експертів, щорічно Російська Федерація витрачає на свої Збройні сили 78 мільярдів доларів, Україна – лише 1,6 мільярда доларів. Директор Наукового центру точного машинобудування Олександр Селюков вважає, що Україна має законодавчо закріпити витрати на оборону на рівні мінімум 1,5% ВВП.

Екс-міністр оборони України (2001-2003), генерал Володимир Шкідченко, своєю чергою, перераховує важливі першочергові кроки з підтримки українських військових у ці дні. По-перше, має збільшуватися суттєво їхнє грошове утримання, щодо чого вже ухвалені відповідні урядові рішення. По-друге, він відзначає, що командири заблокованих українських частин мають перебувати на прямому зв’язку з вищим керівництвом ЗСУ.

Офіцери сьогодні розповідають, що за часів Віктора Януковича навіть головнокомандувач ЗСУ не мав прямого зв’язку з президентом, який за Конституцією був Верховним головнокомандувачем. По-третє, не зайвим буде збільшити можливості для виділення відомчих нагород, також варто розвивати ініціативу львів’ян з підтримки родин українських військових, яких запрошують відпочити на Львівщині. У середньостроковій перспективі, як вважає Володимир Шкідченко, Україні потрібно формувати невеликі за чисельністю, але мобільні ЗСУ з найкращими новітніми видами озброєння, також створювати єдине державне агентство замість «Укроборонпрому», структури, яка отримала повноту влади в царині безпеки й розвитку оборонного комплексу, нікому фактично не підпорядковуючись.
Припинити військову агресію вимагали під консульством Росії у Львові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Є можливість визнати озброєних іноземців на території Криму бандформуваннями – експерт

Тим часом заступник директора інформаційно-консалтингового агентства Defense Express у царині військово-технічної співпраці Валерій Рябих заявив, що на основі фактів, відео- та фотодоказів, які вдалося зібрати на даний момент, можна стверджувати, що на території Криму перебувають частини й підрозділи основних, найбільш боєздатних з’єднань Збройних сил Росії.

Зокрема, за даними військових експертів агентства, на території Криму наразі присутні військовослужбовці Псковської повітряної дивізії, Тульської повітряної дивізії, Іванівської повітряної дивізії, Ульянівської окремої десантно-штурмової дивізії, Новоросійської десантно-штурмової дивізії, окремого розвідувального полку спеціального призначення з Кубінки Московської області, Рощинської мотострілкової бригади зі складу Центрального військового округу, яка дислокується в Самарській області.

Володимир Грек відзначив, що той факт, що керівництво Росії відхрещуються від власних військових, дає підстави визнати їх юридично «бандформуваннями».

«Мені здається, що дуже важливо було б зараз юридично після відмови президента Росії Володимира Путіна, міністра оборони Сергія Шайгу від своїх військ в Криму, визнати ці війська такими, що не є військовими формування Росії, а є збройними бандитськими формування. І, відповідно до цього, вирішувати завдання, щоб вони залишили територію Криму й вимагати їх роззброєння», – вважає експерт.

Постає питання, наскільки готові ЗСУ стримувати російських військових з огляду навіть на показники їхнього чисельного співвідношення.

Експерт Центру глобальних відносин при Нью-Йоркському університеті Марк Ґалеотті стверджує, що, за його оцінками, максимальна кількість військових, яких Росія спроможна задіяти в іноземній військовій операції, перевищує кількість українських вдвічі. Цього може бути недостатньо для того, щоб гарантувати їй перемогу.

«Українські військові відійшли далеко від свого радянського коріння. Вони у гарному моральному стані й мають культуру служіння своїй державі», – зауважує експерт.

Українські військові довели це в Криму в умовах військової окупації.

Як допомогти українським офіцерам та солдатам

Управління преси та інформації Міноборони звернулося до громадян України з проханням підтримати українських військових морально та матеріально.

Передати слова підтримки їм можна, написавши листа на електронну адресу: psmodu@gmail.com з приміткою «Лист підтримки», залишивши коментар або повідомлення на сторінках у соціальних мережах:
https://www.facebook.com/theministryofdefence.ua та https://vk.com/theministryofdefence.

В Управлінні преси також оприлюднили банківські реквізити для перерахунку коштів українським військовим:

СФ ППОКБ «Приватбанк», МФО 324935
Отримувач: Благодійна організація «Фонд відродження українського флоту»
Код отримувача: ОКПО: 37636604
Поточний рахунок 26000060489109 (у гривні)
Поточний рахунок 26001054802650 (у доларах США)
Поточний рахунок 26001054803455 (у євро)
Призначення платежу: Благодійний внесок.
Українські вояки із прапорами і виконанням державного Гімну України на підході до російських військових, які відкрили попереджувальний вогонь. Крим, Бельбек, 4 березня 2014 року
Українські вояки із прапорами і виконанням державного Гімну України на підході до російських військових, які відкрили попереджувальний вогонь. Крим, Бельбек, 4 березня 2014 року
  • Зображення 16x9

    Жанна Безп’ятчук

    На Радіо Свобода з 2013 року. Вивчала політологію в Києво-Могилянській академії, закінчила магістратуру з європейських студій у коледжі Європи (Польща), навчалася журналістики в Данській школі журналістики та університеті Суонсі (Уельс, Велика Британія). До Радіо Свобода працювала журналістом в інтернет-виданні «ПіК України», кореспондентом і редактором у журналі «Тиждень».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG