Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 04:28

Захід має дати Путіну глобальну відсіч (світова преса)


Володимир Путін, архівне фото
Світові видання називають «російське зухвале і незаконне військове втручання в Україні» «небезпечним викликом не лише українській незалежності, але й самим основам післявоєнного ліберального порядку». Відомі експерти закликають Захід «забезпечити переконливу і серйозну відповідь на цю російську атаку на установлену глобальними правилами систему». Оглядачі вважають, що адміністрація Обами дотепер дала «сильну відповідь на агресію Росії в Криму» і повинна надалі нарощувати спільні з ЄС санкції проти режиму Путіна в Кремлі. Відомі американські політики нагадують, у відповідь на занепокоєння деяких своїх компаній втратами від санкції щодо Росії, що треба діяти так, як щодо Ірану, коли, навіть на збитки деяким компаніям, було необхідно діяти у цьому напрямку заради збереження довіри до США у світі. Оглядачі також запитують, чи готовий Захід у цілому піти на такі жертви заради того, щоб зупинити Путіна та не дати рухнути світовому порядку в безодню ядерного хаосу.

Впливовий американський часопис Foreign Policy закликає Захід «зупинити Росію», поки та «не відкинула європейський континент назад до його історичного дефолтного стану: розрізненого, воюючого і нестабільного». Видання називає «російське зухвале і незаконне військове втручання в Україні» «небезпечним викликом не лише українській незалежності, але й самим основам післявоєнного ліберального порядку». Тут також лунає заклик, щоб Захід зміг негайно «забезпечити переконливу і серйозну відповідь на цю російську атаку на установлену глобальними правилами систему». Не дивлячись на думки деяких експертів, наголошує видання, російський військовий авантюризм в Україні – питання геостратегічної ваги для Заходу. «Захоплюючи – під непереконливим приводом – суверенні території свого сусіда, Москва здійснює ефективний наступ на фундамент архітектури євроатлантичної безпеки». Тому впливове американське видання рекомендує США і ЄС, а також НАТО, застосувати, окрім неухильного нарощування санкцій проти Росії, також «грузинський захист» і «надати Тбілісі конкретний доступ на шлях до Організації Північноатлантичного договору». Це дасть Москві зрозуміти, що в її агресії є й системні наслідки, вважає аналітик Майкл Сесір.

Американська The Washington Post зазначає, що президент США Барак Обама вже «дав сильну відповідь на військову агресію Росії в Криму» та закликає його посилювати тиск на Кремль, коли подальші спільні економічні санкції США та ЄС могли б змусити президента Путіна відступати з України. Видання також стверджує, що «неправда, нібито Захід не має впливу, щоб змусити Росію до відступу, і питання лише в тому, чи готові західні лідери на жертви для своїх громадян і компаній». Газета попереджає також, що «якщо Путін не буде покараний за Крим, то почне агресію в інших регіонах України і, можливо, навіть проти інших колишніх республік СРСР, де також є російські меншини». «Це могло б допровадити не лише до великих економічних негараздів, але й до війни», – резюмує американське видання.

Ще одна американська газета, The Washington Times, цитує главу ЦРУ США Джона Бреннана, котрий вважає, що Росія «безумовно» може вторгнутися у Східну Україну. Хоча, на думку Бреннана, Путін тепер прораховує можливі міжнародні наслідки для Росії, у разі такого наступу.

Польська Rzeczpospolita інформує, що у середу польський прем’єр-міністр Дональд Туск переконував канцлера Німеччини Анґелу Меркель у необхідності серйозного посилення тиску на Росію, з метою змусити її відступити з України. Туск, як зауважує видання, також вимагає від Німеччини перегляду економічних відносин з Росією та зниження залежності ЄС від російського газу.

Лондонська The Guardian переконана, що в перспективі Путін вже «втратив» Україну, бо окупація Криму, загрози Східній Україні з боку Росії, безумовно назавжди відштовхнуть від Москви українське населення, коли Захід в перспективі покаже себе тут у вигідному політичному та економічному плані.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG