Доступність посилання

28 Травень 2017, Київ 23:53
Новини | Політика

Верховна Рада припинила повноваження парламенту Криму


Будівля кримського парламенту, 6 березня 2014 року
Верховна Рада України ухвалила постанову про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим (№ 4461). За це рішення проголосували 278 народних депутатів із 296, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, від Партії регіонів − 19 народних депутатів, «Батьківщини» − 83, «Суверенної України» − 30, «Економічного розвитку» − 30, «Свободи» − 35, КПУ − 0, позафракційних − 4.

Водночас троє депутатів, серед яких Лілія Гриневич та Домбровський, заявили, що їхні картки під час голосування не спрацювали.

У постанові зазначається, що відповідно до пункту 28 частини першої статті 85 Конституції України, абзацу п’ятого частини першої статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим, частини шостої статті 4 Закону України «Про Верховну Раду України Автономної Республіки Крим», враховуючи висновок Конституційного суду України у рішенні № 2-рп/2014 від 14 березня 2014 року у справі про проведення місцевого референдуму в АРК щодо порушення Верховною Радою Криму Конституції України, Верховна Рада України постановляє достроково припинити повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Ця постанова набирає чинності з моменту її ухвалення.

Також депутати підтримали пропозицію доручити профільному комітету підготувати пропозиції щодо призначення виборів до парламенту Криму.

Верховна Рада Криму 6 березня ухвалила рішення приєднати Крим до Росії і винесла на референдум 16 березня два альтернативні питання: 1) Ви за возз`єднання Криму з Росією на правах суб`єкта Російської Федерації? 2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України? Влада України вважає кримський референдум неконституційним. Такої ж думки дотримуються і світові лідери. Референдум визнає лише офіційна Москва. 14 березня Конституційний суд України визнав неконституційним рішення кримського парламенту про проведення референдуму.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG