Доступність посилання

ТОП новини

Крим знову проголосив незалежність і захоплює майно України


Сімферополь – 17 березня розпущена Верховна Рада Криму проголосила півострів незалежною суверенною державою – Республікою Крим – і просить Росію включити її до свого складу. Ще вона переназвала саму себе, націоналізувала державне майно і відправила переговорників до Москви – просити грошей і проситися до складу Росії.

Насамперед депутати змінили свою назву – відтепер вони хочуть, щоб їх називали депутатами «Государствєнного Совета Республіки Крим». Вони знову, вже вдруге за останній тиждень проголосили півострів незалежною суверенною державою, посилаючись на результати недільного «референдуму», які, начебто, засвідчили, що «народи Криму висловилися за входження до складу Росії й, отже, за вихід зі складу України і за створення незалежної держави», – йдеться в ухваленому документі.

Депутати також звернулися «до Організації Об’єднаних Націй, до всіх держав світу із закликом визнати незалежну державу, створену народами Криму» і постановили , що «з дня набуття чинності нинішньої постанови на території Республіки Крим не застосовується законодавство України, не виконуються рішення Верховної Ради України та інших державних органів України, ухвалені після 21 лютого 2014 року».

Крім того, розпущений кримський парламент ухвалив, що діяльність державних органів України на території Криму «припиняється, їхні повноваження, майно і грошові кошти переходять до державних органів Республіки Крим».

Всі заклади і підприємства, всю державну власність України на території Криму кримські парламентарі теж оголосили власністю Республіки Крим.

Ще вони ухвалили рішення про перехід із 30 березня на московський час, а із 17 березня – на російський рубль, як офіційну валюту Криму. Українська гривня теж залишатиметься в обігу – до початку 2016 року.

Депутати також звернулися до Російської Федерації з пропозицією прийняти Крим до складу Росії і відправили до Москви делегацію на переговори. Її очолив самопроголошений кримський прем’єр Сергій Аксьонов, який має намір попросити в російського уряду раніше обіцяних, але досі не отриманих грошей.

Кримські татари не здаються

Реакція кримських татар та їхнього представницького органу Меджлісу на «референдум» та «незалежність» була очікуваною – лідер Меджлісу Рефат Чубаров заявив у понеділок, що недільне дійство – незаконне, а його результати – фальсифіковані і нікчемні.

Він спростував заяви кримських посадовців, що на виборчі дільниці в неділю прийшли багато кримських татар. За даними Чубарова, таких виявилося не більше від однієї тисячі із 185 тисяч кримськотатарських виборців – це близько пів відсотка з усіх кримських татар.

Голова Меджлісу також заявив, що кримські татари насправді готові прийти на референдум, організований за українським законодавством і під контролем міжнародних організацій.

Рефат Чубаров також зазначив, що віднині кримські татари перестають бути об’єктом політики і політиків, а стають суб’єктом і мають намір самі впливати на політику та історію. Кримські татари очікують реакції Верховної Ради України на звернення Меджлісу з вимогою визнати кримських татар корінним народом Криму, який має право на самовизначення.

У понеділок народний депутат України Петро Порошенко зареєстрував постанову, яка визнає кримськотатарський народ корінним у Криму з усіма правовими та соціальними наслідками цього статусу. Порошенко вважає, що Меджліс кримськотатарського народу має отримати практичні механізми взаємодії з органами виконавчої влади України для ухвалення відповідних практичних рішень у відповідності до міжнародному права і стандартів забезпечення прав людини, національних меншин та корінних народів.

Ще одним пунктом цього законопроекту є доручення уряду розпочати процедуру приєднання України до Декларації ООН з прав корінних народів, яку за часів Віктора Ющенка український уряд проігнорував.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG