Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: хто визнає Крим, порушить міжнародне право


Міністерство закордонних справ України заявило сьогодні, що через незаконність проголошення «незалежності Криму» у членів міжнародного співтовариства виникло зобов’язання не визнавати Крим як суб’єкт міжнародного права, в тому числі не визнавати жодної ситуації, договору або домовленості, які можуть бути створені або досягнені щодо цієї території.

Порушення цього зобов’язання означатиме, що суб’єкти такого визнання у свою чергу вчиняють міжнародно-протиправний акт, порушуючи фундаментальні норми міжнародного права та загальновизнані принципи співжиття держав, наголосили в МЗС.

Проголошення незалежності «Республіки Крим» є безпосереднім наслідком застосування проти України сили і погрози силою зі сторони Росії, що, з огляду на її статус як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності і незалежності України, так і для міжнародного миру та безпеки в цілому, мовиться в заяві.

Міністерство заявило також, що проявом застосування проти України сили і погрози силою стала військова окупація підрозділами Збройних сил Росії Автономної Республіки Крим за два тижні до проведення незаконного «референдуму».

Заява з юридичним обґрунтуванням позиції України була оприлюднена на сайті МЗС практично в ті самі хвилини, коли в Москві вже оголошували, що президент Володимир Путін підписав указ про «визнання Криму за суверенну і незалежну державу». Вже завтра Путін має виступити в парламенті своєї країни з нагоди звернення Криму про вступ до складу Росії.

Сьогодні розпущена Верховна рада Криму проголосила півострів «самостійною державою» і при цьому звернулася до Росії з проханням про вступ, таким чином відразу відмовляючись від «незалежності». Рішення ухвалили за результатами проведеного вчора «референдуму», на якому, як стверджує фактична кримська влада, за це проголосували майже 97 відсотків його учасників.

Усі ці кроки не визнав ніхто, крім Росії; провідні країни світу і їхні об’єднання різко засудили їх. Європейський союз і Сполучені Штати Америки, а також Канада наклали сьогодні персональні санкції на кількох російських діячів, а також на кількох громадян України, яких визнали причетними до створення кризи навколо Криму. При цьому вони попередили, що готові розширювати ці списки, а також іти й на подальші санкції проти Росії, зокрема, й економічні, якщо вона не відступить у питанні Криму.
XS
SM
MD
LG