Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 08:44
Новини | Міжнародні

Казахстан і «підтримує міжнародне право», і «розуміє» анексію Криму


Міністерство закордонних справ Казахстану заявило сьогодні, що Астана «знову наголошує на відданості фундаментальним засадам міжнародного права відповідно до Статуту ООН».

Водночас, мовиться в повідомленні, в Казахстані сприйняли «референдум» у Криму як «вільне волевиявлення народу цієї автономної республіки» і «з розумінням» ставляться до рішення Росії «в умовах, що склалися».

При цьому в нинішній заяві вже нічого не сказано про необхідність забезпечити територіальну цілісність України, про що Казахстан заявляв тиждень тому.

Сьогодні в Москві президент Росії Володимир Путін підписав із фактичними керівниками Криму угоду про вступ Криму й Севастополя до складу Росії за результатами незаконно проведеного там референдуму про це. Він також попросив парламент Росії затвердити цю анексію частини території України.

Москва стверджує, ніби її вторгнення до України і анексія Криму «відповідають міжнародному праву». Більша частина світової спільноти, включно з ООН, наголошує, що дії Москви грубо порушують самі засади міжнародного права.

Казахстан є членом цілої низки інтеграційних проектів під проводом Москви і здебільшого підтримує міжнародні кроки Росії. Водночас у реваншистських колах у Росії лунають заяви про необхідність «повернути» Москві північні регіони Казахстану, де росіяни за національністю становлять більшість чи значний відсоток населення.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG