Доступність посилання

ТОП новини

Депутати ухвалили заяву про гарантії прав кримськотатарського народу в Україні


Антивоєнний протест у Криму, 10 березня 2014 року
Антивоєнний протест у Криму, 10 березня 2014 року

Верховна Рада гарантує дотримання прав кримськотатарського народу у складі Української держави. Таку заяву український парламент ухвалив сьогодні 283 голосами.

«Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України», – йдеться в документі.

Згідно з ухваленим документом, Україна гарантує захист і реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної Української держави. Україна визнає Меджліс (виконавчий орган Курултаю) як повноважний орган кримськотатарського народу.

Верховна Рада заявляє про свою підтримку декларації ООН про права корінних народів.

Парламент доручив Кабінету міністрів терміново подати проекти законів, нормативно-правових актів, які визначають та закріплюють статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

«Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної належності, зокрема українців, росіян, кримських татар, вірменів, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в Автономній Республіці Крим», – йдеться в заяві.

XS
SM
MD
LG