Доступність посилання

ТОП новини

У Меджлісі вітають рішення Верховної Ради, але вважають його запізнілим


Алі Хамзін
Алі Хамзін
Сьогоднішня заява Верховної Ради України про визнання кримськотатарського народу корінним у Меджлісі кримськотатарського народу сприйняли як позитивне, але запізніле рішення.

«Цей документ можна було ухвалити набагато раніше, хоча б місяць тому, щоб він мав якусь дію. Сьогодні Росія вже оголосила Крим своєю територією», – заявив голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

Разом із тим він розповів, що кримські татари очікують від українського керівництва і подальших дій. Так, за словами Хамзіна, Україна має звернутися до Європейського союзу з проханням визнати структуру Курултай–Меджліс найвищим представницьким органом кримськотатарського народу, який буде проживати на окупованій Росією території Криму, відкрити представництво Меджлісу при ЄС.

Також, за словами Хамзіна, у Верховній Раді України мають розглянути питання про надання права кримчанам, які живуть на окупованій території, мати подвійне громадянство.

На запитання, чи вплине сьогоднішнє рішення на подальшу політику Меджлісу, Хамзін відповів, що «найголовнішим є збереження, розвиток і безпека кримськотатарського народу, який зазнав найсильнішої форми впливу з боку геополітичних гравців, що давали слово про збереження територіальної цілісності країн, а потім хтось із цих гарантів його порушив, а інші просто спостерігають».

«У цій ситуації для мене інтереси мого народу понад усе», – наголосив представник Меджлісу.

Водночас член Меджлісу Абдураман Егіз привітав рішення Верховної Ради, але заявив, що тепер цю справу треба завершити ухваленням усіх відповідних законів і розпочати реалізацію відповідних рішень.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила заяву, в якій йдеться про те, що Україна гарантує захист і реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної української держави.
XS
SM
MD
LG