Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 21:36
Київ – Запровадження візового режиму з Росією є рішенням поспішним і малореальним для втілення, вважають деякі фахівці. Рішення Ради національної безпеки й оборони України, оголошене 19 березня, поставив під сумнів навіть прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. А в Москві рішення назвали політичним і таким, що ускладнить, перш за все, життя громадян.

У Раді національної безпеки й оборони рішення про візовий режим із Росією прагнуть запровадити якнайшвидше. Почати хочуть із в’їзду росіян за закордонними паспортами. «МЗС це має опрацювати. В найближчі вже години має бути пропрацьовано механізм, щоб тільки за закордонними паспортами міг бути допущений в’їзд в Україну до того моменту, як буде запроваджено візовий режим», – заявив напередодні ввечері секретар РНБО Андрій Парубій.

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що опрацьовують рішення РНБО і готові найближчим часом внести на розгляд уряду відповідні пропозиції. Водночас рішення РНБО стане можливим лише після відповідного указу виконувача обов’язків президента України – за законодавством, РНБО є лише консультативно-дорадчим органом.

Поговорити з цього приводу з Олександром Турчиновим, тимчасовим очільником держави, має намір прем’єр Арсеній Яценюк. Він вважає, що з ініціативою про візові обмеження поспішати не слід, і нагадує, що раніше аналогічні ідеї лунали з російського боку. Тож рішення, імовірно, буде симетричним, і суттєво зашкодить жителям прикордонних із Росією областей.У Росії рішення РНБО назвали політичним

Політичним рішенням назвав ініціативу української сторони спікер російської Держдуми Сергій Наришкін. «Це політичні заяви, вони вкотре показують, що самопризначена влада у Києві не думає про людей. А ви розумієте, що і в Україні, і в Росії населення пов’язане тисячами й тисячами щонайменше родинних зв’язків. У випадку запровадження візових обмежень, візового режиму, звісно, для наших громадян будуть значні труднощі», – заявив він.

Минулого року, за даними Державної служби статистики, український кордон перетнули понад 10 мільйонів громадян Російської Федерації. Журналіст Сергій Сидоренко у коментарі Радіо Свобода зазначив, що обслуговувати таку кількість охочих в’їхати в Україну нереально. За його словами, для цього немає ані матеріальних, ані трудових ресурсів.

«Немає ані приміщень, ані системи, яка дозволила б видавати таку кількість віз, ані штату, зокрема у МЗС. У принципі, створити цю систему зараз, коли Україна і Росія майже воюють, неможливо, тому що Росія, наприклад, не буде давати землю під нові консульства», – наголосив він.

У МЗС України плани щодо нової процедури пояснюють тим, що російсько-український кордон «на даний момент перетинає багато екстремістів». Однак, на думку Сергія Сидоренка, візи навряд чи вирішать цю проблему: «Кому не буде видаватися віза? Тому, хто є у базі даних. То нехай прикордонники перевіряють це при перетині кордону без видачі візи».

Як заявив у четвер новий очільник фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, візовий режим – лише одна з пропозицій. Наразі ж розглядається питання про спеціальний режим реєстрації осіб, охочих перетнути російсько-український кордон.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG