Доступність посилання

ТОП новини

Про місце перебування полковника Мамчура не відомо навіть його дружині


Полковник Юлій Мамчур та його підлеглі в аеропорту у Бельбеку, 4 березня 2014 року
Севастополь – У Криму під час окупації та захоплення українських військових частин стали пропадати українські військовослужбовці. Як тільки одних відпускають, зникають інші. Де на даний момент перебуває командир Бельбекської авіаційної бригади Юлій Мамчур, не знають ні його родина, ні в Міноборони України. Також не відомо місце перебування ще восьми українських військових з різних військових частин, дислокованих у Криму.

Про місце перебування командира 204-ї бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна полковника Юлія Мамчура досі нічого не відомо. «Я не знаю, де він зараз може перебувати», – говорить його дружина Лариса.

У неділю мас-медіа поширили інформацію про звільнення Юлія Мамчура, посилаючись на слова його колеги майора Валерія Пиковця. Новина ця, судячи з усього, виявилася недостовірною, оскільки особа такого майора дружині Юлія Мамчура взагалі не відома.

На питання про те, чи збирається Лариса виїхати в інше місто, де б було безпечніше, вона заявляє, що покидати Крим, поки не звільнять її чоловіка, вона не буде.

«Ми виїдемо з Криму, але тільки в останню чергу. За нами стоять люди, і командир за них відповідає. Поки не буде вирішено питання по кожному з них, ми нікуди не поїдемо», – зазначає дружина Юлія Мамчура.

У Кримському регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України про місце перебування полковника Юлія Мамчура нічого не повідомляють, а інформацію про те, що він перебуває в Севастопольській в’язниці, не підтверджують. Про те, де зараз командир 204-ї бригади тактичної авіації імені Покришкіна, не відомо і керівникові медіа-центру Владиславу Селезньову.

Прес-секретар командування Чорноморського флоту Росії В’ячеслав Трухачов також нічого не знає про місце перебування українського полковника.

Після штурму особовий склад військової частини А-4515 розпустили по домах. На території частини залишилися лише ті, хто живе там у гуртожитках. На контрольно-пропускному пункті складено їхні списки. Крім цих людей, російські військові на територію нікого не пускають. Військова частина зараз перебуває повністю під їхнім контролем. Дії збройних осіб у формі без розпізнавальних знаків поки зводяться до охорони території.

Невідоме місце перебування ще восьми українських військових

Як повідомляє керівник медіа-центру Міноборони України в Криму Владислав Селезньов, разом з Юлієм Мамчуром невідома доля ще кількох військовослужбовців Збройних сил України.

Зокрема, 23 березня був незаконно затриманий командир в/ч А-4398 капітан 2-го рангу Дем’яненко. Невідоме місце перебування заступника командувача ВМС України з берегової оборони генерал-майора Ігоря Воронченка.

Владислав Селезньов також повідомляє, що в понеділок після штурму батальйону морської піхоти ВМС України у Феодосії захопили і вивезли в невідомому напрямку командира батальйону морської піхоти підполковника Дмитра Делятицького та заступника командира по роботі з особовим складом Ростислава Ломтєва.

Ще від 60 до 80 військовослужбовців утримували на території феодосійського порту. Їх привезли туди зі зв’язаними руками на трьох КАМАЗах. Українцям загрожують порушенням кримінальних справ, посилаючись на те, що вони першими відкрили вогонь. Але, як повідомляє керівник медіа-центру Міноборони України в Криму, всю зброю, яку українські військові могли б застосувати, напередодні здали на склад.

«Центр журналістських досліджень» доповнює список зниклих офіцерів такими українськими військовослужбовцями: начальник Сімферопольської КЕЧ Владислав Нечипоренко, командир станції далекої навігації в Бахчисараї підполковник Олександр Кальян, офіцер в/ч 1956 старший лейтенант Олександр Філіппов, начальник прикордонного поста селища Привітне Іван Ніколусь. Їхня доля теж невідома.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG