Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: Київ пропонує Кремлю зробити українську мову другою державною


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк
Україна пропонує Росії запровадити українську як другу державну мову, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«МЗС України зробило із цього приводу заяву. Україномовна громада є найбільшою на території Росії, і буде абсолютно природно, якщо українська мова буде другою державною в Росії або принаймні матиме спеціальний статус», – сказав він на 10-й щорічній інвестиційній конференції компанії Dragon Сарitаl у Києві.

За словами прем’єра, Україна також звертається до російської влади щодо відкриття українських шкіл на території Росії.

«Також необхідно давати відповідь на релігійні переконання українців у Росії, щоб принцип свободи віросповідання був не просто задекларований, а й виконувався», – наголосив Яценюк.

При цьому Яценюк звернув увагу на те, що Росія «переживає за українську Конституцію і за український державний устрій».

«І ми, дійсно, так само переживаємо за наших російських сусідів. Ми бажаємо їм всього самого найкращого, щоб у них все було добре, і щоб 65 мільярдів доларів у квартал не втікали з їх економіки, а також, щоб у них працювали кредитні карти Visa і Master Card», – додав прем’єр-міністр України.

У російському МЗС неодноразово заявляли, що Україні для вирішення проблем потрібно ухвалти рішення про федералізацію і запровадження російської мови як другої державної.

В українському зовнішньополітичному відомстві на це відповіли, що готові надати Москві план конфедералізації Росії із запровадженням 5-10 державних мов.
XS
SM
MD
LG