Доступність посилання

ТОП новини

МВС: «тітушок» координували Захарченко, Зубрицький, Чеботарьов, Рогозін


Арсен Аваков
Арсен Аваков
Слідство встановило тісний зв’язок екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка з керівником медіа-холдингу «Контакт» Віктором Зубрицьким. Саме ця особа координувала «тітушок», репресивні банди, які використовувалися проти протестувальників та інших громадян, заявив виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За його словами, Зубрицький координував діяльність «тітушок», починаючи від Автомайдану й закінчуючи тими групами, які діяли в районі Михайлівської площі, Кріпосного провулку і Маріїнського парку 18-19 лютого. У його функції входила видача грошей за «роботу» та надання прямих вказівок, кому потрібно «приділити увагу», заявив керівник МВС.

Ще одна особа, причетна, за даними слідства, до злочинів проти учасників Майдану, – бізнесмен Олексій Чеботарьов. За словами Арсена Авакова, саме ця людина координувала «спецпроекти із захисту режиму Януковича».

«Чеботарьов у взаємодії з групою з десяти осіб здійснював регулярне побиття активістів Євромайдану, зокрема викрадення людей, це стосується випадків Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Загалом таких епізодів ми маємо більше десяти. Це відбувалося у тісній координації зі співробітниками міліції», – наголосив Арсен Аваков. На сьогодні затримані три особи, підозрювані у викраденні та вбивстві Юрія Вербицького. Решта – у розшуку, заявив керівник МВС.

В. о. міністра внутрішніх справ назвав також міліцейських начальників, які взаємодіяли з Чеботарьовим: екс-начальник головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України Станіслав Рогозін, колишній заступник начальника департаменту Державної служби по боротьбі з організованою злочинністю Юрій Федько. Саме під безпосереднім наглядом Рогозіна, у повній координації з Чеботарьовим, Зубрицьким, а також тодішнім міністром внутрішніх справ Захарченком здійснювалися, за словами Арсена Авакова, викрадення людей.

Крім того, до побиття та викрадення активістів причетна харківська організація «Оплот», очолювана Євгеном Жиліним, заявив Арсен Аваков. Крім завдань здійснювати підпали автомобілів, «їм були передані функції викрадення та побиття активістів».
Майдан розстрілювала спеціальна рота «Беркута» – Аваков
XS
SM
MD
LG