Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратизм. Саботаж силовиків чи некомпетентність очільників?


Київ – Правоохоронні органи виявилися неспроможними взяти під контроль ситуацію у Донецьку, Луганську та Харкові, де сепаратисти захопили будівлі державних установ. Працівники міліції фактично не протидіяли захопленню державних установ у Донецьку, Луганську, Харкові. На думку експертів, параліч правоохоронних органів там зумовлений як саботажем правоохоронців на місцях, так і недостатньою компетенцією керівництва силових відомств.

У Луганську сепаратисти захопили не лише будівлю обласного управління
СБУ, а й зброю, що там зберігалася. Правоохоронці не завадили цьому.

«Правоохоронці там стоять на далекій відстані, а люди самі управляють процесом. Проводять мітинг», – розповів Радіо Свобода позафракційний народний депутат Микола Рудьковський, який сьогодні побував у Луганську біля захопленої будівлі СБУ.

Микола Рудьковський вніс на розгляд парламенту проект постанови про введення надзвичайного стану у Донецькій, Луганській та Харківській областях, але водночас наголошує на доцільності досягти згоди за допомогою переговорів.
У Харківській ОДА продовжують перебувати сепаратисти
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Діяти на випередження, а не реагувати по факту

Не можна говорити, що правоохоронці нічого не роблять, але роблять явно недостатньо. Як відзначив в інтерв’ю Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією депутат-ударівець Віктор Чумак, про плани влаштувати в певних регіонах заворушення під сепаратистськими гаслами було відомо досить давно, тож силові відомства мали б діяти на випередження.
20-40 осіб є рушійною силою таких рухів, мозковими центрами, а всі решта – виконавці. Треба саме цих людей затримувати
Віктор Чумак

«Ми ж знаємо, що 20-40 осіб є рушійною силою таких рухів, мозковими центрами, а всі решта – це виконавці. Напевно, в таких випадках треба діяти на випередження у тому сенсі, щоб саме цих людей затримувати, а не реагувати по факту. Невже не знали, що в суботу-неділю там активізуються ці рухи? Не знали, які будівлі планують захопити?» – обурюється народний обранець.

На його думку, найбільшою проблемою є саботаж з боку міліцейських начальників на місцях. Заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар також визнає, що у Донецькій, Луганській та Харківській областях правоохоронці пасивні у протидії сепаратистам.
У Луганську штурмували будівлю СБУ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Некомпетентність керівництва – наслідок негативної селекції

Експерт з питань безпеки центру імені Разумкова Олексій Мельник вважає, що крім саботажу, є також проблема недостатньої компетентності міліцейського керівництва.
Досі на посадах особи, які допомагали тітушкам. За таких умов найнагальнішим було би створення мобільних міліцейських підрозділів із центральних і західних регіонів
Олексій Мельник

«Ні для кого не секрет, чим займалися силовики цих регіонів останні кілька років, не кажу вже про останні кілька місяців. Досі на посадах особи, які допомагали тітушкам. За таких умов найнагальнішим було б створення мобільних міліцейських підрозділів із центральних і західних регіонів, які б могли виконувати функції оперативно і якісно», – припускає експерт.

Впродовж останніх років у правоохоронних органах відбувалася негативна селекція, внаслідок якої керівні посади отримували люди малокомпетентні й корумповані. Відтак керівництво МВС зіштовхнулася з серйозною проблемою – браком підготованих міліцейських начальників, які б могли адекватно діяти у кризових умовах.

«Відбір кадрів – це найтяжче питання, яке зараз доводиться вирішувати: на будь-якому рівні і в будь-яких установах», – зазначає Віктор Чумак.

Ані Віктор Чумак, ані Олексій Мельник не вважають доцільною заміну керівництва силових відомств, оскільки не бачать кандидатур, які б за теперішньої ситуації змогли б значно ефективніше керувати силовиками.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG