Доступність посилання

ТОП новини
12 Листопад 2018, Київ 22:14

Співдоповідач Єнсен: Чи має право Росія бути членом ПАРЄ?


У четвер Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) оголосить своє рішення щодо повноважень Росії у своєму складі. Першу ініціативу – повністю припинити повноваження цієї держави в асамблеї – відхилили. З другою ініціативою виступив співдоповідач ПАРЄ, датський політик Майкл Єнсен. Він запропонував позбавити Росію права голосу до січня 2015 року як мінімум. Єнсен розповів кореспондентові Радіо Свобода – хто з членів Асамблеї, на його думку, підтримає таку ініціативу.

– В Асамблеї як ліберали, так і консерватори, а також деякі соціалісти підтримують цю ініціативу. А тому, на мою думку, її підтримає більшість.

– Чого Асамблея очікує від Росії до 2015 року?

– Для нас Росія перетнула червону лінію. Вони використали військові м’язи проти іншої країни-члена, України, і, по суті, анексували територію цієї країни. Саме тому ми сподіваємося, що Росія згорне конфлікт, відкличе війська від східного кордону України, а також скасує анексію Криму. Якщо це не станеться, то в січні, як я розумію, збереться більшість, яка піде далі позбавлення Росії права голосу. Тоді ми обговоримо, чи треба виключити Росію зі складу.

– Але саме зараз в Криму люди чекають на те, щоб отримати російські паспорти. Наскільки запит повернути Крим є реалістичним?
Я знаю, що кажуть мої російські колеги і як називають це «м’якими санкціями»
Майкл Єнсен

– Я вважаю, що це єдиний запит, який ми можемо мати. Україна – це член ПАРЄ, так само, як і Росія. Ми маємо дотримуватися європейських стандартів та європейських правових норм. Це ясно зазначено – країна не може просто забрати собі частину іншої країни. Тим паче, в Європі. Це так не по-європейські, якщо я можу так висловитися. Саме тому це наша єдина відповідь. Якщо Росія не згорне конфлікт і не відмовиться від будь-яких подальших дій, нам доведеться діяти. Ми будемо розмовляти про ще жорсткіші санкції, тому що, очевидно, це єдина мова, яку влада пана Путіна розуміє.

– ПАРЄ двічі позбавляла Росію права голосу: в 2000-му – за війну в Чечні, а в 2008-му – у Грузії. Але зовнішня політика Росії не змінюється. Чи очікуєте Ви зміни цього разу?
А якщо Росія не зрозуміє цей сигнал, нам треба почати нову дискусію, чи є Росія дійсно європейською країною?
Майкл Єнсен

– Я не наївний. Я знаю, що кажуть мої російські колеги і як називають це «м’якими санкціями». Я переживаю через те, чи дійсно російська влада розуміє цей сигнал. А якщо ні, я вважаю, що нам треба почати нову дискусію, щоб обговорити, чи є Росія дійсно європейською країною? Чи має Росія такі ж цінності, як і ми? Це дуже важлива та чутлива розмова, але нам треба її провести, тому що, якщо Росія не хоче переймати європейські цінності, то у неї немає причини бути частиною Ради Європи.

Матеріал підготували Ileana Breitenstein та Анна Шаманська

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG