Доступність посилання

ТОП новини

Комітет патріотичних сил Донбасу вимагає рішучих дій щодо озброєних сепаратистів


Озброєні чоловіки, учасники захоплення будівлі МВС у Слов’янську
Озброєні чоловіки, учасники захоплення будівлі МВС у Слов’янську
Комітет патріотичних сил Донбасу (КПСД) вимагає від уряду України найрішучіших дій стосовно озброєних людей, які захоплюють адміністративні будівлі в регіоні.

КПСД констатує кризу влади в Донецькій області й кримінально-сепаратистський переворот, спрямований на повалення конституційного ладу й порушення цілісності країни, йдеться у повідомлення Комітету.

«Дії сепаратистів, а також корумпованих представників влади і правоохоронних органів, що підтримали їх, є загрозою для миру в регіоні й можуть бути кваліфіковані як тероризм», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що КПСД визнає, що відповідальність за ситуацію, що склалася, лежить на владі, які нічого не зробила для зміни корупційної державної системи, що довела людей до відчаю й посилила антидержавницькі настрої, а також ніяких зусиль не було зроблено й для реформування правоохоронних органів та їх очищення.

У зв’язку з цим КПСД «вимагає від уряду найрішучіших дій стосовно озброєної групи людей, які захоплюють будівлі відділів міліції в містах області, викрадають зброю й безвідповідально озброюють нею радикалів».

«Ці дії не обумовлені політичними мотивами, це диверсійна група, що прикривається політичною ситуацією з метою заволодіння зброєю й дестабілізації ситуації», – наголошено в повідомленні.

Водночас КПСД звертається до влади «з проханням не погіршувати ситуацію силовими діями стосовно людей, які захопили Донецьку державну обласну адміністрацію й висувають політичні вимоги».

«Комітет патріотичних сил Донбасу звертається до всіх політичних сторін конфлікту з пропозицією уникнути радикальних дій і перевести вирішення конфлікту в мирне русло», – зазначено в повідомленні.

У Донецьку 15 березня російськомовні патріоти України, представлені різними громадськими й політичними організаціями, об’єдналися в Координаційний комітет патріотичних сил Донбасу (КПСД). Створений комітет ухвалив свій Маніфест, в якому визначено цілі створення комітету – запобігання розколу країни, захист Донецького регіону й недопущення втягування його в громадянський і військовий конфлікти, відновлення громадського порядку, громадянський діалог, збереження й дотримання прав і свобод громадян Донбасу, йдеться у довідці агентства УНІАН.

Маніфест станом на 15 березня підписали понад 10 організацій: Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України», Центр досліджень соціальних перспектив Донбасу, Донецький інститут інформації, Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу, благодійний фонд «Рука допомоги», Рада церков і релігійних організацій Донецької області, Центр релігійних досліджень і міжнародних духовних відносин, донецька обласна організація партії «Демократичний альянс» та інші.

У суботу в Донецькій області сепаратисти вдалися до захоплення райвідділків міліції: у Слов’янську, Краматорську, Красному Лимані. Дехто з військових експертів простежив у цьому тактику російської розвідки.
Сепаратисти захопили відділення міліції в Слов'янську
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00
XS
SM
MD
LG