Доступність посилання

ТОП новини

СБУ відкрила провадження проти російського банку «за фінансування тероризму»


Служба безпеки України встановила, що активи одного з російських банків використовувалися для фінансування терористичних груп на сході України, відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб цієї фінустанови.

«Розпочато кримінальне провадження стосовно посадових осіб одного з російських банків, що організували і здійснюють забезпечення коштами терористів, які під гаслами проросійського сепаратизму діють в східних областях України», – повідомляє прес-центр СБУ.

За повідомленням, встановлено, що у березні-квітні цього року службові особи центрального офісу банку в Києві «фінансували організаторів терористичних груп, члени яких здійснювали насильство над громадянами, погроми, підпали, знищення майна, захоплення державних споруд, вчиняли опір представникам державної влади та правоохоронних органів із застосуванням зброї, а також дії, спрямовані на підготовку до вчинення терористичних актів».

Зокрема 6 квітня активні учасники таких груп захопили адміністративну будівлю управління СБУ в Луганській області, де заволоділи зброєю та боєприпасами для використання у подальшому в терористичній діяльності, кажуть в СБУ.

«Для фінансування терористичних груп службові особи цієї банківської установи організували у березні-квітні переведення 45 мільйонів гривень з безготівкової форми у готівку», – йдеться в повідомленні.

Як заявляють в СБУ, банківська структура щоденно перераховує від 200 до 500 доларів США на платіжні картки, видані учасникам цих терористичних груп, чим фактично здійснює їх фінансову підтримку та надає сприяння у підготовці вчинення терористичних актів на території України.

Слідчі Служби безпеки України відкрили за цими фактами кримінальне провадження за частиною 3 статті 258-5 (фінансування тероризму).
XS
SM
MD
LG