Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 23:44

Партія регіонів виступила за унітарність України


На Донеччині досі неспокійно. У середу в регіоні озброєні особи із триколорами захопили кілька одиниць української військової бронетехніки. Крім цього, озброєні люди захопили Донецьку міську раду. Увага мешканців цього дня була прикута і до надзвичайного з’їзду депутатів від Партії регіонів Донеччини.

Основний висновок із зустрічі регіоналів такий: вони частково підтримують мітингарів. Точніше, основних їхніх вимог регіонали, так би мовити, не помітили, тому й не включили до своєї резолюції. Акцент вони зробили не на відокремленні чи федералізації, а на статусі російської мови (це питання, що викликає у мешканців найменше протиріч). Голова обласної організації партії Микола Левченко порівняв відокремлення від України зі стрибком із 10-го поверху.

У резолюції партійці наголосили, що прагнуть децентралізації влади в унітарній Україні.

«Ми ставимо питання про внесення змін у Конституцію України, де раз і назавжди за російською мовою буде закріплений статус другої державної, всенародні вибори голів обласних та районних рад, формування виконкомів обласних і районних рад, автономна бюджетна політика в рамках унітарної країни», – оголосив текст Микола Левченко.

Крім цього, регіонали закликали людей скласти зброю і залишити захоплені адміністративні будівлі. Про сепаратистів, а тим більше терористів, на з’їзді не говорили, і багато разів просили центральну владу не застосовувати зброю для стабілізації ситуації.

Переговори без успіху

Переговори наразі ні до чого не призводять, мітингарів не приваблюють обіцянки амністії та конституційні зміни.

У середу в Донецьку люди зі зброєю і нашивками «Оплот» увійшли до міської ради і сказали, що захищатимуть її. За словами чиновників, вони не заважають роботі установи, проте техніку, скоріш за все, з будівлі евакуюють. Цього ж дня також заблокували міську раду в Єнакієвому.

Окрім цього, і це підтвердили в Міністерстві оборони, у Краматорську проросійські озброєні особи захопили кілька одиниць бронетехніки Збройних сил України. Цю техніку вони під російськими прапорами відправили до Слов’янська, наразі вона знаходиться там. Є навіть версія, яку розповсюджують ЗМІ, але яка не підтвердилась, що це українські військові, які таким чином проникли в тил ворога. Як повідомляють місцеві жителі, цю техніку люди зі зброєю не застосовують.

А у Краматорську вирвались із оточення 4 бойових машини українського десанту. Вони поїхали в бік краматорського аеродрому, проте через переслідування їм довелось відкрити попереджувальний вогонь. При цьому, ще 16 машин залишаються заблокованими місцевими жителями.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Українські патріоти Донеччини просили представників Партії регіонів врахувати і їх побажання у резолюції, проте їм ніхто не надав слова і не згадав про таке звернення. Тож, зараз патріотична діяльність відбувається у прихованому вигляді, донеччани роздають антисепаратистські листівки та вступають добровольцями у відповідні загони. До слова, добровольців виявилось втричі більше, ніж планувалось набрати. А завтра у центрі міста планують проведення багатотисячного мітингу за єдність України.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG