Доступність посилання

ТОП новини

НБУ може підняти курс до 10 гривень за долар – експерт


Київ – Національний банк України має можливість вплинути на зростання курсу національної валюти до 10 гривень за долар, вважають експерти. Про це вони говорять, оцінюючи підвищення Нацбанком напередодні офіційного курсу майже на гривню, до 11 гривень 40 копійок за долар. Експерти кажуть, що зміцнення національної валюти відбулося завдяки жорсткій реакції НБУ на дії банків-спекулянтів.

Жорсткі дії Національного банку України стосовно 14 банків, які спекулювали валютою, дали позитивні результати. Зупинити падіння гривні дозволило відключення цих банків від операцій на міжбанківському валютному ринку, пояснив Радіо Свобода президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Але, на думку експерта, виключати подальших різких коливань національної валюти не можна.

«Якщо Національний банк у майбутньому буде лише спостерігати – буде курс 15, 16 і взагалі не відомо який. Як тільки Національний банк контролює, як тільки вів ухвалює жорсткі адекватні рішення, гривня стає нормальною і курс стає більш-менш зрозумілим. Якщо Національний банк буде жорстко контролювати, ми можемо побачити навіть 10. Це не проблема. Якщо не буде контролювати – будемо бачити зростання курсу», – каже Охріменко.
Якщо Нацбанк у майбутньому буде лише спостерігати – буде курс 15, 16 і взагалі не відомо який
Олександр Охріменко

Перший транш МВФ – це сигнал для інших кредиторів – Новак

Наскільки успішною була боротьба зі спекулянтами на валютному ринку і наскільки довготривалим буде ефект від неї, буде зрозуміло згодом, за тиждень-два, зауважує у розмові з Радіо Свобода голова Комітету економістів України Андрій Новак. Також, за його словами, надалі доля гривні значною мірою залежатиме від відносин України з Міжнародним валютним фондом.

«Треба Національному банку ще підживлення у вигляді першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. Не так важлива сума цього першого траншу, як важливе продовження співпраці України з МВФ, тому що саме від співпраці з МВФ інші потенційні кредитори залежать щодо реального кредитування України. Перший транш МВФ – це сигнал для інших кредиторів», – наголошує Новак.
Не так важлива сума першого траншу, як важливе продовження співпраці України з МВФ
Андрій Новак

До середини травня курс має встановитися на рівні 10,5-11 – Жолудь

Крім фактору спекулянтів на валютному ринку, на курс гривні негативно впливає також нестабільна ситуація на Сході України, зазначає у коментарі Радіо Свобода економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. На його думку, повідомлення про початок антитерористичної операції також сприяли зростанню курсу гривні.
Курс, якщо не буде якихось негативних новин, у першу чергу, зі Сходу країни, має встановитися на рівні 10,50-11. Але це не днями
Олександр Жолудь

«Курс, якщо не буде якихось негативних новин, у першу чергу, зі Сходу країни, має встановитися на рівні 10,50-11. Але це не днями. Це прогноз десь до середини травня коли прийдуть кошти МВФ в Україну», – припускає Жолудь.

Експерти наголошують, що зміцнення гривні відбулося саме на міжбанку, а підвищення Нацбанком офіційного курсу національної валюти лише відобразило цю ситуацію.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG