Доступність посилання

ТОП новини

У Росії книжку про бандерівців вилучили з продажу


З російських торгових мереж вилучили книжку російського історика Олександра Гогуна «Між Гітлером і Сталіним. Українські повстанці». Про це автор повідомив у своєму блозі на сайті «Ехо Москви».

«Сайт «Лабіринт» при пошуку книги за іменем автора показує книжку в каталозі «Відсутня», але коли клікаєш безпосередньо на цю товарну одиницю, демонструє дівчинку з листом біля напису «Сторінка, яку ви шукаєте, загубилася в Лабіринті». Тобто технічно не можна побачити навіть анотацію до цієї роботи і обкладинку крупним планом, а також відгуки читачів, раніше розміщених поряд з цією книгою. Відомості про новинку виламані з всесвітньої павутини з усією рішучістю.

Одночасно моя ж нехай і критична монографія «Сталінські командос», видана шість років тому, в тому ж каталозі хоч і вискакує як «відсутня», але при натисканні на рядок відповідної товарної одиниці все ж можна прочитати, що книга «очікується», – пише автор.

«31 березня на сайті «Липецьк-Медіа» з’явилася безстрашна безіменна стаття про те, що не де-небудь, а «У Липецьку продають книги, що вихваляють бандерівців». У тексті гнівно зазначалося: другий тираж другого видання монографії «викинутий» у роздрібний продаж в цьому губернському місті. Після цього монографія випарувалася з сайту Московського будинку книги – чи не найбільшої в Білокам'яній роздрібної мережі друкованої продукції», – резюмує історик.

21 березня віце-спікер Держдуми Сергій Железняк вніс до парламенту законопроект, що запроваджує заборону на використання бандерівської символіки. При цьому ряд книжок українських, російських та закордонних авторів, що пишуть про український визвольний рух, декілька років знаходять в Росії під забороною.
XS
SM
MD
LG