Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 18:32

Лутковська: члена ВККС від омбудсмена оберуть за відкритим конкурсом


Нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів оберуть за допомогою відкритого конкурсу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
Нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який призначається омбудсманом, обиратимуть на публічному та відкритому конкурсі із залученням громадськості. Про це повідомили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та голова люстраційного комітету Єгор Соболєв.

За словами Лутковської, відкритий конкурс очистить судову гілку влади. «Ми будемо впевнені в тому, що представник Уповноваженого дійсно працює задля того, щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів відповідала тим стандартам, які існують в частині справедливого судочинства», – зауважила вона.

Як заявив голова люстраційного комітету Єгор Соболєв, новий член комісії буде незалежним від політичних впливів і незаангажованим. «Мета, яку ми можемо досягти – це показати добрий приклад всім іншим органам влади, які уповноважені формувати Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів про те, як треба підбирати туди людей», – додав він.

Для проведення конкурсу створять спеціальну комісію, на чолі з Валерією Лутковською і Єгором Соболєвим. Також до складу комісії погодились увійти відомі правозахисники і журналісти, що представлятимуть громадськість.

Конкурс пройде у два етапи, першим із яких буде письмова робота кандидата. Претенденти повинні описати особливості та пріоритети роботи уповноваженого у Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Другим етапом стане відкрита співбесіда з кожним із претендентів.

Претенденти повинні відповідати професійними вимогами, які містять в законі «Про судоустрій і статус суддів». Кількість кандидатів на посаду буде необмеженою, а уся додаткова інформація незабаром має з’явитися на сайті Уповноваженого з прав людини.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG